Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Ville du nektet barnet ditt å spise så mye det ville?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 26-04-10, 02:37   #101
Odelia
Bør lage seg en tittel selv
 
Odelia sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2009
Innlegg: 4.836
Odelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner til
Standard

Sv: Ville du nektet barnet ditt å spise så mye det ville?

Alt etter hvilken grad av overvekt det i så fall var snakk om, men jeg innbiller meg at det skal vanvittig mye til før jeg hadde nektet barnet mitt å spise seg mett/så mye det ville. Hadde nok heller forsøkt et glass vann før hvert måltid, i tillegg til et sunt utvalg og innbiller meg da at det ikke burde ha blitt så veldig overvektig med mindre det lå andre tilstander i bunn, men jeg har generelt lite peiling på dette.

Selv var jeg av gjennomsnittlig størrelse som barn, men spiste alltid som en hest. Da jeg gikk i 1.klasse spiste jeg 2 skiver til frokost, men hadde allikevel med meg 4 skiver i niste, og kunne fint stoppe innom besteforeldrene mine på hjemveien (de bor 5 min unna oss) og spise 2 skiver der før jeg kom hjem og sa at jeg var skrubbsulten og fikk 2 skiver der også Jeg husker også at jeg veldig fint kunne spise 10 grovbrødskiver mellom måltidene, ca samme alder og opp, uten at jeg noen gang ble nektet mat eller ble overvektig av den grunn.

Så om barnet mitt har et sunt kosthold og driver med fysisk fostring skal det ekstremt sære grunner til før jeg nekter det å spise så mye det vil av vanlig mat. Jeg vet at enkelte kom med kommentarer til min familie om at de burde begrense inntaket mitt, men heldigvis ble ikke dette gjort, for jeg tror nok dette har ført til at jeg fortsatt har en god forbrenning den dag i dag (hvor jeg enda har et større matinntak enn størrelsen skulle tilsi).

Odelia er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:25.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no