Sv: Sanger på hjernen
Opprinnelig lagt inn av Interference, her.
Jeg hadde en som satt klistret fra jeg var liten. Jeg husker min mor spillte den av og til, og den var på slutten av kassetten slik at halve sangen var kuttet bort.
Det som satt klistret var: tonight I'll celebrate my love for you.
Jeg lette i flere år, fikk en kompis som jobbet i radio til å hjelpe meg å lete, sang den til alle jeg kjente og etter ca 20 års leting og masse hjelp fikk jeg endelig høre hele sangen.
Og en til, jeg hørte bare strofen welcome home, to my broken promise land, på radioen. Den var utrolig vanskelig å finne, jeg måtte gjennom en haug med karaokeklipp på youtube før jeg faktisk fant den.
Jeg kjenner at jeg skal smøre meg med viljestyrke, for jeg skal ikke klikke på noen av disse linkene. 
Jeg kjenner igjen strofene, jeg tror jeg har en melodi knyttet til de - men greier ikke helt å plassere de. Og lettpåvirkelig som jeg er kommer de vel til å surre rundt i hodet mitt en stund. Kan du legge ut hva fasiten er?
|