Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Spørsmål ang. en epikrise

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 03-06-10, 16:16   #1
Izzy
Nybegynner
 
Izzy sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2010
Innlegg: 5
Izzy har et hav av muligheter foran seg
Standard

Spørsmål ang. en epikrise

Hei!
Jenta mi født okt-09, ble sendt til røgnten etter 6 mndkontrollen med mistanke om hoftedysplasi. I dag fikk vi svar fra prøven, men svaret jeg fikk fra helsestasjonen var veldig uklart. Så det jeg lurer på er om det noen her inne som kan fortelle meg hva denne epikrisen betyr. Legen på helsestasjonen var litt usikker på hva de på rgt.avd mente.

Håper noen kan hjelpe!

Dette sto i epikrisen:
"Antyder litt mindre caput femoriskjernen på venstre side, muligens litt steil collum skaft vinkelen her. kontroll anbefales".

Izzy er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 03-06-10, 16:36   #2
tinkadott
prøver å være tål***ig
 
tinkadott sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 7.871
Blogginnlegg: 68
tinkadott er kulere enn de flestetinkadott er kulere enn de flestetinkadott er kulere enn de flestetinkadott er kulere enn de flestetinkadott er kulere enn de flestetinkadott er kulere enn de flestetinkadott er kulere enn de flestetinkadott er kulere enn de flestetinkadott er kulere enn de flestetinkadott er kulere enn de flestetinkadott er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Spørsmål ang. en epikrise!

Jeg er ikke proff på dette, men det er vel det vi kaller litt umodne hofter? At de tar en sjekk om en tid, for det er ikke så ille at de trenger å behandle henne.
Jeg mener bestemt at jeg har hørt at slike tilfeller som regel går seg til.

__________________
hilsen tinkadott
gutt-98, jente -01, jente -04
tinkadott er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 04-06-10, 10:02   #3
Izzy
Nybegynner
 
Izzy sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2010
Innlegg: 5
Izzy har et hav av muligheter foran seg
Standard

Sv: Spørsmål ang. en epikrise

Tusen takk for svar!

Helsesøstren min ringt i går og fortalte at hun hadde snakket med de på ortopeden. Og da sa hun at det var ikke noe som hastet, men at jenta mi må inn til en sjekk etter sommeren.
Så det høres ut som det stemmer det du skriver tinkadott!

Izzy er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 01:34.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no