Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Interiørhjørnet

Alternativ til Kitchen Aid

Interiørhjørnet Alt som har med interiør å gjøre. Spørsmål, tips, deling av egne lure eller fine løsninger mm.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 07-07-10, 11:28   #3
Bergensis
Ventar stadig på vår
 
Bergensis sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2007
Innlegg: 9.785
Bergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt av
Standard

Sv: Alternativ til Kitchen Aid

Opprinnelig lagt inn av mkj, her.

Kenwood er nok sikkert like bra, men er igrunnen ikke billigere da. Du får en KA til 3000 på MPX.no nå, hvis du tar den grå.

Opprinnelig lagt inn av Teofelia, her.

Kenwood er det opplagte alternativet. Den har større kapasitet, enda mer tilleggsutstyr og kommer i en billigere og en dyrere utgave enn Kitchen Aid. Kenwood har alt KA har når det gjelder funsjonalitet og ytelse, men den egner seg definitivt best til å ha i skapet og ikke fremme på benken.

Jeg har den "billige" Kenwooden (ca 3500 kr), og den fungerer aldeles utmerket. Egentlig skulle jeg ønske jeg hadde kjøpt den dyre i stedet, men det er mest fordi jeg mistenker at den kunne jeg hatt med meg i graven, mens den modellen jeg har nå tror nok kan bli utslitt på sikt, siden jeg bruker den mye. (Som i: om en 10-15 års tid, altså. Det er absolutt ikke ræl.)


Den Teofelia linkar til ser ut til å ha meir ekstrautstyr enn den KA som mkj viser til. Den har dessutan dobbel så stor kapasitet (1,2 kg på KA og 2,4 kg på den billige Kenwooden. Det er jo relevant. Eg er korkje kokk eller bakar, så eg vil tru den billigaste held i massevis. Det er kun til mindre prosjekt, og det skjer nok ikkje kvar dag.

__________________
Bergensis
Bergensis er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:26.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no