Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Fest og høytid

Nå er det jul igjen!

Fest og høytid Et forum for å diskutere praktiske forberedelser knyttet til jubileer, bryllup, konfirmasjon, bar mitzva, ramadan, dåp og navnefest, mm.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 05-08-10, 18:27   #11
Tussa
Ferdiglada
 
Tussa sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 11.938
Tussa har et rykte de fleste bare kan drømme omTussa har et rykte de fleste bare kan drømme omTussa har et rykte de fleste bare kan drømme omTussa har et rykte de fleste bare kan drømme omTussa har et rykte de fleste bare kan drømme omTussa har et rykte de fleste bare kan drømme omTussa har et rykte de fleste bare kan drømme omTussa har et rykte de fleste bare kan drømme omTussa har et rykte de fleste bare kan drømme omTussa har et rykte de fleste bare kan drømme omTussa har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Nå er det jul igjen!

Opprinnelig lagt inn av jolie, her.

Garn

Nei altså. Det er nok sikkert helt sant det du sier. Mitt store problem er at jeg ikke kan se for meg at det er så enkelt som du skisserer der, fordi ting ikke har sin faste plass her hos meg. Papirer flyter, og siden jeg ikke aner hva jeg skal ta vare på og hvordan det skal sorteres, så kommer de aldri til å arkiveres heller. Notater fra skolen - jeg eier ikke en eneste perm. Leker, barneklær, bøker. Alt er litt her og der.

Akkurat nå er det spesielt ille, for jeg er helt umotivert til noe annet enn å bare trå vannet (mye fordi eksen må ta det han skal ha og sånn). Derfor må jeg ta rom for rom grundig og lage smarte og fine løsninger underveis. Dessuten skal jeg lage meg en studiekrok og få solgt/gitt bort/lagret klær som er for små til ungene, og da regner jeg med at 50 % av rotet blir borte.

Ting som klær er det første eg hadde hatt fokus på trur eg. Få det i skap og skuffer med løsningar som fungere. Klær som er for lite er eg ram på; Eg har en pose til kvar av ungane der eg legge i. Når den er full går den enten til arv eller til UFF. Dermed får eg orden der.

Eg er også en tilhengar av å ha færre ting og klær, spesielt til ungane. Ungane mine har ikkje så mange av kvar sort og dermed fungere et slags system der også. På badet har eg tre korger med undertøy, en til kvar av oss. Slike ting er også veldig greit.

__________________
Gut 02 Jente 05
Tussa er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 08:13.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no