Sv: Svineinfluensa - er du bekymret nå da?
Opprinnelig lagt inn av Vianne Rocher, her.
Hele poenget med influensavirus, når de begynner å smitte mellom dyr og mennesker, er at det på veldig kort tid kan oppstå ett veldig farlig og veldig smittsomt virus. Hvis vi venter med å bestille vaksiner til vi vet helt sikkert om dette går til helvete, og ikke bare at det finnes en moderat sannsynlighet for det, vil vi med all sannsynlighet aldri kunne forsvare oss mot evt. pandemier. Det tar minst to mnd. å produsere og distribuere vaksiner. Vaksiner er forbyggende medisin. Skal man forebygge må man gjøre det før pandemien når oss.
Selvsagt. Men det som har blitt sterkt kritisert i ettertid er:
- Triggeren for når man skulle kalle noe "pandemi" var satt for lavt
- WHOs rådgivere i beslutningen er et råd av hemmelige leger. Det påstås at mange av dem er representanter fra legemiddelindustrien. Det er selvsagt ikke sikkert at det er sant. Men hemmeligholdelse av slike ting har aldri bidratt til å øke troverdigheten til en organisasjon.
Personlig har jeg ok, men slett ikke ubetinget tillit til Folkehelsa. Håndteringen deres av trippelvaksinebivirknigene har svekket den, blant annet.
__________________
Feilen med verden er at de dumme er så skråsikre på alt - og de kloke så fulle av tvil. Bertrand Russel
|