Sv: Hvilken tempurpute?
Jeg har tempur str L. Den er egentlig til en vektgruppe over meg, men jeg trengte en pute som støttet godt opp om jeg ligger på siden, og det gjør jeg ofte.
Det JEG fikk beskjed av fysio om, var å slutte å over på magen, det er ikke bra for nakke og skuldre. Så nå prøver jeg å sovne inn på ryggen, og så våkner jeg vel som oftest på siden. Jeg erfarer at jeg får en bedre søvn når jeg sovner inn på ryggen, antagelig fordi da avspennes musklene.
Min er hard i det jeg legger meg ned på den, men etter et par minutter formes den etter kroppen. Samme med madrassen. Men det er vel store individuelle forskjeller på hvordan man opplever det.
Når det gjelder prøvetid, vet jeg ikke. Jeg kjøpte min på Buskerud storsenter, på helsekostbutikken.
__________________
 05
|