Sv: Hvordan steke pene hamburgere?
Opprinnelig lagt inn av Iset, her.
Jeg elsker Inter og ostekunnskapene hennes. Det er ingen jeg stoler mer på når det kommer til ost, enn henne. Hun har jobbet lenge med dette og vet definitivt hva hun snakker om. 
Jeg er jo parmesanelsker på min hals, og får alltid store stykker Reggiano av svigerfar hver gang han har vært i Italia, mens jeg spiser Grana Padano ellers, og jeg kjenner ingen forskjell. Har i hvert fall ikke lagt merke til noen smaksforskjell overhodet.
Det hadde vært rart om jeg ikke hadde tilegnet meg litt kunnskap gjennom de årene jeg har drevet med dette samt de kursene jeg har vært på.
Opprinnelig lagt inn av Mauser, her.
Ostenerding. 
Ja, ost er en stor vitenskap! Det er så utrolig at noen kan lage 1000 forskjellige typer ost av en skvett melk.
Opprinnelig lagt inn av Iset, her.
Inter: liker du Provolone? Svigerfar hadde med seg den også til oss nå sist, nesten hele er oppspist nå. Smaker jo som parmesan, bare at den er myk. Nydelig!
Vi skal til Italia neste sommer, sannsynligvis. Da skal jeg hamstre!
Provlone er nydelig! Åh, har du prøvd den oppå biff? Det er til å dø for!
__________________
|