Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr

Storrenovering av enebolig fra sent sekstitall

Hjem og utstyr Hus, hage, utstyr, design mm.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 09-09-10, 00:26   #11
Polyanna
Yes, we can!!
 
Polyanna sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 52.610
Blogginnlegg: 199
Polyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Storrenovering av enebolig fra sent sekstitall

Vi har mista tellinga for lenge siden, men vi har nok passert millionen og vel så det.

Vi har gjort mye utenom bad, kjøkken og elektrisk selv. (I det siste har vi satt bort mer)

Gulv er vel minst 300 kvadraten, nesten uansett hva du skal gjøre med dem (sliping eller parkett eller hva).

Bad rundt 200 000, men dere kan nok snike det lavere om dere velger rimelige løsninger. Fliser bare i våtsonen, for eksempel. Vårtromsplater. Gjøre mye selv.

Kjøkken: 50 000 - 200 000 (hvis du bare skal bytte ut innredingen og velger ikea så KAN det gjøres rimelig).

Elektrisk: 50 000 (bytte stikk, trekke nye ledninger, skifte til automatsikringer).

Veggbehandling blir veldig avhengig av hva du vil gjøre med det. Jeg anbefaler å bruke polakker til helsparkling (det kan gjøres hvitt også, men de har oftere sånne allround-folk som ikke er fagutdannet, men er dritgode på sånt som sparkling, og ikke så dyre som en tapetserer el.l.).

__________________
Feilen med verden er at de dumme er så skråsikre på alt - og de kloke så fulle av tvil. Bertrand Russel
Polyanna er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 14:59.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no