Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kommunikasjon > HPs vevstove

Dere som har mini-pc

HPs vevstove Forum for datasnakk.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 05-01-11, 21:58   #10
mrc
Bør lage seg en tittel selv
 
mrc sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2008
Hvor: Foran pc-en
Innlegg: 5.480
mrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt likt
Standard

Sv: Dere som har mini-pc

Det er litt avhengig av forskjellige ting. For de nyere mini-pc-ene er det for en del grafikkprosessorer som gir akselerasjon av videoavspilling. F.eks. vil da ikke Flash-basert video være noe problem.

En del løsninger baserer seg imidlertid ikke på video som kan akselereres på samme måte, der prosessoren må gjøre hele jobben. Da er det en del som "sliter".

En del slike pc-er får også problemer med en del "barnesider" hvor det er aktiv bruk og tung bruk av Flash for spill, animasjoner o.l.

Hvis det ikke er noe spesielt behov for å frakte med seg pc-en rundt - og at den i stedet nok blir brukt hjemme på et bord, så tror jeg nok en vanlig bærbar pc kan være et generelt bedre og tryggere valg. En del barnesider o.l. er litt problematisk på maskinene som har 10" skjerm også, slik at man i det minste uansett bør opp i 11,6" skjerm, hvilket gir 1366x768-punkters oppløsning.

Jentungen har en Eee - da riktignok en stasjonær utgave (Eee Box), men det er samme prosessoren som i mini-pc-ene ellers. Dette er en modell med dedikert grafikkprosessor, så video på Youtube o.l. går bra, men merker at en del av spillsidene blir hakkete å navigere på o.l. Tenker det om ikke så lenge blir en vanlig pc på henne...

En ting er hva som akkurat går på disse pc-ene i dag. Spørsmålet er også hvordan det vil utvikle seg framover, bl.a. i henhold til at mange websider nok etter hvert erstatter Flash o.l. med HTML5.

Når det nå kommer en del nye mini-pc-er basert på AMD Fusion tror jeg man vil kunne se bedre ytelse til omtrent samme prisen som før.

__________________
"I've got nothing against God. It's his fan club I can't stand"
[J-2003 - G-2005 - J-2008]
mrc er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 03:58.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no