Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

Ostekake

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 25-02-07, 22:22   #21
Hunter
Matentusiast
 
Hunter sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2007
Innlegg: 91
Hunter har et hav av muligheter foran seg
Standard

Sv: Ostekake

Opprinnelig lagt inn av smurfine, her.

Skulle lage ostekake med nøtter og sjokolade i kjeksbunnen, men svigermor tok over laginga, og sa at det brukte hun ALDRI å ha i den kaka....så da ble den den samme tradisjonelle en gang til. Bare jeg snek meg til å ha appelsingele istedet jordbærgele i osteblandingen, :er en slu rev:
Lurer på hvordan det blir

Jaja ville vel ikke prøve noe nytt da. Kanskje sånn det er med svigermødre? Når vi blir invitert til svigermor på middag må jeg lage middagen. Ho blir så nervøs når hun skal lage middag til meg..
Men ny type smak i osteblandingen er jo en begynnelse?

__________________
ja jeg er en mann en mann som er imot alt av posemat!
Pappa til Oskar 3 år.
Hunter er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 26-02-07, 21:15   #22
Ibidelma
sporadisk
 
Ibidelma sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Bodø
Innlegg: 3.750
Ibidelma imponerer mange og er sikkert smartIbidelma imponerer mange og er sikkert smartIbidelma imponerer mange og er sikkert smartIbidelma imponerer mange og er sikkert smartIbidelma imponerer mange og er sikkert smartIbidelma imponerer mange og er sikkert smartIbidelma imponerer mange og er sikkert smartIbidelma imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Ostekake

Opprinnelig lagt inn av Hunter, her.

Men ny type smak i osteblandingen er jo en begynnelse?

Ja, det var det jammen!! Hun likte det veldig godt og kom med kommentaren: "Jeg har ikke tenkt over at man kan bruke andre smaker på geleen, jeg har alltid brukt jordbærgele inni"
SÅ der fikk hun en liten inspirasjon iallfall

__________________
"Langt langt borte, mye lenger enn du tror"
06 08
Ibidelma er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 13-10-08, 15:24   #23
Wix
Skal rømme
 
Wix sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2008
Innlegg: 5.522
Blogginnlegg: 40
Wix er et navn som alle kjenner tilWix er et navn som alle kjenner tilWix er et navn som alle kjenner tilWix er et navn som alle kjenner tilWix er et navn som alle kjenner tilWix er et navn som alle kjenner tilWix er et navn som alle kjenner tilWix er et navn som alle kjenner tilWix er et navn som alle kjenner tilWix er et navn som alle kjenner tilWix er et navn som alle kjenner til
Standard

Sv: Ostekake

Opprinnelig lagt inn av Bocca, her.

Bruker alltid Cacas sin ostekake-oppskrift jeg, synes den er knallgod!

Opp-ned ostekake

1 pk gele med valgfri farge

1 pk sitrongele
3 dl kremfløte
1 beger lettrømme
1 pk philadelfia naturell
1 ts vaniljesukker
110 g melis

100 g smeltet margarin
300 g knust digestivekjeks

Fremgangsmåte for ostekake:
Lag gele etter anvisning på pakken. Hell den i en form som ikke har løs kant. La den stå kjølig til geleen er stivnet.
Lag gul gele etter anvisning på pakken, men bruk kun 2 dl vann. La den stå på benken til avkjøling, uten at den stivner.
Stivpisk kremfløten. Bland lettrømme med kremost, vaniljesukker og melis, og vend det inn i fløtekremen. Rør inn geleen, og hell ostekremen over den stivnede geleen i kakeformen. La den stå kjølig.
Bland smeltet margarin med finknuste kjeks. Hell den over stivnet ostekrem i formen. Stryk kjeksmassen jevnt utover kremen og inntil kanten av formen. La den stå kjølig til kjeksmassen er stivnet.
Slik hvelver du en ostekake: finn fram et passe stort fat. Fyll oppvaskkummen med varmt vann fra springen og dypp formen i noen sekunder. Skak på formen, så ser du om ostekaken slipper kanten. Dersom ostekaken ikke slipper første gang, kan du gjenta prosessen. Sett formen på benken, legg fatet oppå og vipp det hele rundt. Løft opp den ene siden av formen, så slipper ostekaken lettere. Da kommer det nemlig luft til, slik at vacuumet slipper.

Men man må vel ikke lage denne opp ned? Jeg har ingen sånn form jeg, har bare sånn springform...

__________________
Jente, des 06
Gutt, april 08
Wix er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 09:42.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no