Sv: Planleggingsdag i bhg, ansatte fri?
Opprinnelig lagt inn av polarjenta, her.
Du skjønner det virkelig ikke? Det er IKKE slik at man har fri selv om man fysisk ikke er i barnehagen denne dagen. Man har da jobbet denne dagen inn, altså man har planlagt 2 kvelder eller en lørdag for å kunne la være å gjøre det akkurat den dagen som er oppsatt som planleggingsdag. Iallefall har det vært slik i de barnehagene jeg har jobbet i. Det er ikke snakk om at vi avspaserer eller har fri, det er snakk om at vi har jobbet inn en dag på et annet tidspunkt.
I de barnehagene jeg har jobbet, så har det aldri vært snakk om alle 5 dagene, men 1 maks 2 dager som blir jobbet inn. Så stort sett så er vi tilstede i barnehagen de dagene det er planleggingsdag.
Men i alle dager da!
Jeg har forstått det!!!
Men i mitt hode er det ikke planleggingsdag den dagen det står på planen at det er planleggingsdag. For det er ingen som planlegger denne dagen, fordi det er gjort tidligere. Det heter da at en avspaserer! Om en gjør det den dagen det står på planen at det er planleggingsdag eller ikke, det er meg revnende likegyldig. Men hvorfor si at det er planleggingsdag? Det er jo ikke det, for den er allerede gjennomført, kvelder, helger eller netter for den del!
Som tidligere nevn; kall en spade for en spade!
Det gjøres i andre bedrifter?
__________________
M(-04)&M(-07)
|