Sv: Fast inventar
Opprinnelig lagt inn av Miss Norway, her.
Løse lamper (pendellamper) følger vanligvis IKKE med, så alt av lysekroner og spesielle lamper tas ned. Men andre lyskilder skal i utgangspunktet henge, nettopp av den grunnen du nevner. Spesielt blir det stygt om store plafonder tas ned.
Det beste er å avklare det spesielt i et evt bud; feks presisere at et bud er inklusive "alle nåværende lamper på oppholdsrom". Og ofte står det spesifisert i prospekt dersom selger planlegger å ta med seg enkelte taklamper eller veggspotter. Det gjelder jo som oftest bare lysekroner, spesielle lamper som er verdifulle eller har sentimental verdi, eller dyre designerlamper.
I følge Dagbladet, skal lysekronen følge boligen, etter de nye reglene.
Vi holder på å selge nå, og megler anbefalte oss å ta forbehold om alt fastmontert som ikke skulle følge med leiligheten: designerbokhyllen, lysekronen, ungenes Haba-lamper osv.
http://ipad.dagbladet.no/2010/09/01/...olig/13209809/
|