Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold

Franske makroner

Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 16-04-11, 09:25   #8
Nextlife
Rockesøster
 
Nextlife sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2010
Innlegg: 9.610
Blogginnlegg: 1
Nextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Franske macroner

Da kan jeg endelig oppdatere denne tråden

Det funket kjempebra å bruke solsikkkjerner. Siden de er så små og flate gikk det ikke å male i mandelkvern, men jeg stavmikset de, og siktet slik at bare det mest finmalte falt gjennom.
I mange oppskrifter står det at eggehvittene skal ligge 1 døgn i romtemperatur, det skjer ikke her når man plutselig bestemmer seg for å bake, men jeg lot skåla med eggehviter stå i varmt vann i 10 minutter.
De jeg lagde ble minimacroner, ettersom jeg brukte en femmer som mal på størrelsen, så neste gang skal de lages større.
Det ble litt kluss med stekingen, det første brettet jeg satte inn fikk definitivt ikke macronform, men ble litt mer vulkanaktige
De to neste brettene ble imidlertid helt perfekt, uten at jeg helt vet hvorfor.
Med sjokoladeganache som fyll ble det tilløp til franske følelser her.

Nextlife er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:39.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no