Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Frivillige på festival skal betale skatt

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 20-07-11, 17:29   #28
-ea-
heimføing
 
-ea- sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Heime
Innlegg: 16.212
Blogginnlegg: 179
-ea- har et rykte de fleste bare kan drømme om-ea- har et rykte de fleste bare kan drømme om-ea- har et rykte de fleste bare kan drømme om-ea- har et rykte de fleste bare kan drømme om-ea- har et rykte de fleste bare kan drømme om-ea- har et rykte de fleste bare kan drømme om-ea- har et rykte de fleste bare kan drømme om-ea- har et rykte de fleste bare kan drømme om-ea- har et rykte de fleste bare kan drømme om-ea- har et rykte de fleste bare kan drømme om-ea- har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Frivillige på festival skal betale skatt

Opprinnelig lagt inn av mrc, her.

Journalisten gjør det ikke (nødvendigvis) frivillig, og skatter av inntekten han har fra jobben. Det er ikke alltid at journalister slipper gratis inn på en del arrangementer, pga. klausuler de må undertegne for å slippe inn som presse - en del aktører setter en del teite krav. Da kjøpes billetter, som da refunderes av arbeidsgiver.

Ja, jeg vet. Men poenget mitt (som jeg kanskje ikke fikk fram godt nok) var at det så ut som noen tror journalister finner på saker som står i avisen, og at det er journalister som har funnet på dette med skattetrekk osv. Og så tror de journalister slipper inn overalt og alltid.
Det er snodig hvor mye rart folk kan få seg til å tro, forøvrig.

-ea- er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:06.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no