Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Husmorskole

Dere som ikke har vaskehjelp - hvordan organiserer dere husarbeidet?

Husmorskole Det finnes et hav av gode tips til hvordan få ting til å fungere bedre. Her kan man spørre, dele og få gode råd av hverandre.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 17-11-11, 10:32   #1
kokosbolle
Har bakt søte kaker
 
kokosbolle sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2007
Hvor: Den fineste byen
Innlegg: 23.505
Blogginnlegg: 696
kokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme omkokosbolle har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Dere som ikke har vaskehjelp - hvordan organiserer dere husarbeidet?

Vi har barn som står opp kl. 05.30, også i helgene. Det er utrolig hvor mye man får gjort på et par morgentimer i uka. Da setter vi på film til ungene, rydder hele kåken, tørker støv, støvsuger, vasker gulv, vasker bad og toalett, drar over kjøkkenet og skifter sengetøy på tre soverom.

Leker og sånt rydder jeg hver kveld etter ungenes leggetid (det de ikke har ryddet selv).

__________________
The deadline for complaints was yesterday
vinterbolle jan 2007
sommerbolle juni 2010
minibolle mai 2012
kokosbolle er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 19-11-11, 17:24   #2
GinaK
Tja...
 
GinaK sin avatar
 
Medlem siden: Dec 2006
Innlegg: 16.065
GinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt avGinaK har mye å være stolt av
Standard

Sv: Dere som ikke har vaskehjelp - hvordan organiserer dere husarbeidet?

Opprinnelig lagt inn av kokosbolle, her.

Vi har barn som står opp kl. 05.30, også i helgene. Det er utrolig hvor mye man får gjort på et par morgentimer i uka.


Akkurat sånn hadde jeg det også før. Jeg satt igang fra badet og bevegde meg utover. Klokka 10 var huset rent og kleshaugen brettet... Men nå sover vi til 09 og jeg kommer liksom ikke igang..

Mannen her gjør svært lite husarbeid, det eneste han gjør er å ta ut og inn av oppvaskmaskinen. Resten er visst mitt og jeg er ikke redd for at det forsvinner for å si det sånn. Tar litt hele tiden...

__________________
Gina og gutta, 2001 og 2005
Jeg eldes ikke - jeg mørner.
GinaK er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 19-11-11, 20:59   #3
Joy Stark
Superduperaktiv
 
Joy Stark sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2008
Hvor: Costa Blanca, Spania
Innlegg: 574
Joy Stark er litt kulJoy Stark er litt kulJoy Stark er litt kul
Standard

Sv: Dere som ikke har vaskehjelp - hvordan organiserer dere husarbeidet?

Opprinnelig lagt inn av shute, her.

Når vi synes det begynner å bli ille, inviterer vi gjester. Dersom det er skikkelig ille, inviterer vi overnattingsgjester. :enkeltpenkelt:

Sånn kunne vi ha gjort det i Norge, men nå får vi gjester så sjelden at det går ikke - har prøvd Å vaske når det regner fungerer heller ikke, for det regner så sjelden her.

Jeg har en spansk lærer som kommer hjem til meg og underviser meg. Timen før hun kommer får jeg som regel tatt hele første etasje. Andre etasje ser rett og slett bombet ut for tiden

__________________
Poden (06), Tuppen og Lillemor (08) og Knerten (10)
Joy Stark er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 02:49.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no