Sv: 2011-2012: Hva gjør DU for miljøet?
Opprinnelig lagt inn av Lille meg, her.
Hm. Interessant, det der. Er man mer miljøvennlig om man har råd til noe, men lar vær å kjøpe det? Sånn "Jeg har ikke helikopter, selv om jeg har råd til det" liksom? 
Nei, den kom vel mer av at vi omtrent er de eneste i nabolaget som ikke har to biler og fordi vi av og til får kommentarer (når en av oss går til bussen kl. 6.45 om morgenen, f.eks) om hvorfor vi ikke har to. Jeg kjenner meg selv (eller oss) godt nok til å vite at det hadde blitt _mye_ mer unødvendig kjøring om vi hadde hatt to biler, derfor har vi bevisst valgt å ikke ha det.
Men, jada, det var dårlig formulert. Om man tar bussen fordi man ikke har råd til bil, eller om man tar bussen fordi man ønsker å spare miljøet, er man jo akkurat like miljøvennlig, så klart. Jeg oppfatter det nok som om tråden handler om bevisste miljøvalg, og for oss er det å bare ha en bil et bevisst valg.
|