Sv: Hvordan vet man om en webside er en suksess?
Opprinnelig lagt inn av Joika, her.
Vi har ikke hatt noen form for loggføring av henvendelser som førstelinje får inn. Jeg "tok over" alt som kommer inn pr epost i sommer og ser en klar oppgang i henvendelser der, hvilket tyder på at det er enklere for brukerene å ta kontakt pr skjema på nettside enn en epost de knapt visste om tidligere. Dette er jo ønskelig. Vi ønsker minst at folk skal dukke opp eller ringe.
Å logge hver enkelt sak kunne nok vært lurt, men spørs om det lar seg gjennomføre når det er hektisk. Får tenke litt på den. 
Hos oss logges alle saker og får en kategori og en prioritering. Det er selve grunnsteinen i å drive kontinuerlig forbedring, men det krever jo så klart litt forberedelser og initiell innsats, noe som er vanskelig å få til når alt brenner og man har nok med å ta unna det som renner inn av saker hver dag.
__________________
Å dra nytte av gode råd krever større visdom enn å gi dem. John Churton Collins
|