Sv: Taco
Opprinnelig lagt inn av Meissa, her.
Hva er det det? Bønner stekt omigjen? Marinerte bønner kan være godt til, men jeg har aldri laget dette selv. Bare fått det servert.
Litt rart navn ja. Nei, det er bønnemos. Selges i bokser i de fleste butikker, men er lett å lage selv. Jeg serverer aldri taco uten det, det er fantastisk godt! Hvis du har spist vegetarisk burrito eller nachos på mexicansk restaurant er det dette de pleier å fylle det med.
Jeg pleier å tillegg å servere chilibønner til, fra boks. Og nøtteost, som er en fantastisk god osteerstatning laget av cashewnøtter malt sammen med litt vann, næringsgjær (gir ostesmak), litt sennep, hvitløkspulver, løkpulver, salt og pepper. Et must for melkeallergikere (som tåler nøtter da). 
Av og til lager jeg en "ostesaus", helst til chimichangas eller nachos, som minner om cheddarostesaus, veldig god.
Ellers går det i grønnsaker som løk, purre, ananas, salat og jalapenos. Og salsa og guacamole, selvsagt.
__________________
I stepped on a cornflake, now I'm a cereal killer.
|