Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kommunikasjon > Autofil

Ford S-Max

Autofil Bilsnakk.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 10-02-12, 23:39   #9
Erica
Hekta
 
Erica sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Indre Østlandet
Innlegg: 7.945
Erica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Ford S-Max

Opprinnelig lagt inn av mrc, her.

Det dieselbilene kan slite med er å få opp varmen i kupe. Ellers skal det normalt sett ikke være noe problem. Det kan imidlertid være viktig at man lar den gløde seg ferdig.

Når det gjelder varme, så sjekk at bilen har en form for tilleggsvarmer. Tror S-Max benytter elektrisk tilleggsvarmer. Usikker på hvordan Ford har satt opp aktivering av denne. Hvis den slår seg på automatisk for hver gang man starter bilen og det er kaldt, vil batteriet etter hvert kunne slite litt hvis man har mye småkjøring. En del større biler ellers har Webasto eller Eber, som er dieselbasert tilleggsvarmer. Dieselvarmerene kan gjerne også leveres i versjoner med forhåndsinnstilling eller fjernstyring - vet man at man skal ut å kjøre om en halvtime kan man da få oppvarmet bil.

Vår (2009-modell) har tilleggsvarmer, dieseldrevet. Den kobler seg ikke inn selv, man må velge å sette den på. Hvis det er 20 minus vil ikke kupeen bli varm uten denne, men med denne på er det ikke noe problem. Den kan også brukes til å varme opp bilen på forhånd, men da trekker den endel strøm, så å bruke den når man kjører småkjøring er ikke så lurt, da har man med ett et batteriproblem.

__________________
95, 99, 04
Erica er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 09:13.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no