Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

Ekte amerikansk oreokake?

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 11-04-12, 15:09   #1
Tallulah
Glamorøs
 
Tallulah sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 60.213
Blogginnlegg: 640
Tallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Ekte amerikansk oreokake?

Opprinnelig lagt inn av Kirsebær, her.

Vet du det eller tror du det? For da jeg for noen år siden gjorde litt research så fant jeg ut at de kom flydd inn fra England eller USA. Husker ikke helt.

Nei, jeg vet ikke, men jeg har aldri fått det servert noe som helst annet sted. Jeg har spist oreokake i USA, men den smaker helt anderledes og har ikke den ekle guggete konsistensen som de norske. Forresten, det er mulig de har dme på fast food-steder i England også.

Jeg vet at Deli DeLuca skryter av at kakene deres er flydd inn fra USA, men jeg vet ikke om det stemmer helt.

__________________

Tallulah er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 11-04-12, 15:18   #2
2ne
Superaktiv
 
2ne sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2010
Hvor: Østlandet
Innlegg: 339
2ne har et hav av muligheter foran seg
Standard

Sv: Ekte amerikansk oreokake?

Opprinnelig lagt inn av Tallulah, her.

Nei, jeg vet ikke, men jeg har aldri fått det servert noe som helst annet sted. Jeg har spist oreokake i USA, men den smaker helt anderledes og har ikke den ekle guggete konsistensen som de norske.

Nemlig, er denne kremete (guggette) konsistensen jeg vil ha vekk, tror dere ikke det løser seg med litt gelatin i fyllet? Da blir det jo mere som ostefyllet i ostekake vil jeg tro.

Men skulle gjerne hatt noe å erstatte kremosten med, er ikke overbegeistret for kremost

__________________
2003-2007-2012

Sist redigert av 2ne : 11-04-12 kl 15:19. Årsak: Dustete iPad autokorrekt!!!!!!!!!!
2ne er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 11-04-12, 15:29   #3
Kitty Bastard
Jeg bor i en stubbe!
 
Kitty Bastard sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2010
Innlegg: 2.401
Blogginnlegg: 1
Kitty Bastard er kulere enn de flesteKitty Bastard er kulere enn de flesteKitty Bastard er kulere enn de flesteKitty Bastard er kulere enn de flesteKitty Bastard er kulere enn de flesteKitty Bastard er kulere enn de flesteKitty Bastard er kulere enn de flesteKitty Bastard er kulere enn de flesteKitty Bastard er kulere enn de flesteKitty Bastard er kulere enn de flesteKitty Bastard er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Ekte amerikansk oreokake?

Jeg husker ikke oppskriften, men jeg husker vagt at det var jell-o vaniljepudding og cool whip i den. :bidrar:

__________________
Come down off the cross - We can use the wood - Come on up to the house
Kitty Bastard er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 11-04-12, 15:31   #4
Erica
Hekta
 
Erica sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Indre Østlandet
Innlegg: 7.894
Erica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Ekte amerikansk oreokake?

Hva med å erstatte kremosten med vanlig krem da?

__________________
95, 99, 04
Erica er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 11-04-12, 15:36   #5
Lykken
Nek er allrighte dyr
 
Lykken sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: nær Oslo
Innlegg: 11.770
Lykken har en fantastisk fremtidLykken har en fantastisk fremtidLykken har en fantastisk fremtidLykken har en fantastisk fremtidLykken har en fantastisk fremtidLykken har en fantastisk fremtidLykken har en fantastisk fremtidLykken har en fantastisk fremtidLykken har en fantastisk fremtidLykken har en fantastisk fremtidLykken har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Ekte amerikansk oreokake?

Du kan jo prøve denne, målene er omregnet i et innlegg lenger ned på første side:
http://www.foreldreportalen.no/forum...ight=oreo+kake

Erstatt kremost med gelatin og vanlig krem.

__________________
Det er bedre å vere lita og tøff,
enn en stor bløff! (Jeg er begge deler!)

Gutt 2002 og jente 2005
Lykken er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 15:58.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no