Sv: Rettssaken
Opprinnelig lagt inn av Marla Singer, her.
Jeg har registrert at enkelte forstå-seg-påere har tolket alt mulig som tegn som underbygger den første rapportens vurdering av psykose, selv om det kan tolkes på veldig mange andre måter, og det synes jeg er litt skummelt.
Jeg er enig med deg.
Veldig mye kan være symptom på enda mer, og uten å virkelig ha de rette sakskunnskapene, så mener jeg ganske bestemt at man ikke burde uttale seg stort i media. Hva man synser og sanser på privaten blir en helt annen sak - de fleste tenker jo sitt.
Det er forresten ganske utfordrende å møte enkelte pasienter med schizofreni etter den første rapporten, for mange har av dem har bitt seg merke i å ha samme diagnose som ABB, og fortviler - for de er jo ikke som han, de er jo ikke så gale, de er jo ikke så onde osv. Jeg forstår godt at de føler seg "truffet", selv om jeg jo også godt forstår hvor ulikt en slik diagnose kan utarte seg hos den enkelte, noe pasientene igjen gjerne ikke "ser".
__________________
Dåtten ♥ 2006, Fjåtten ♥ 2008 & Lyn fra klar himmel ♥ 2018
Some people just need a high-five. In the face. With a chair.
|