Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Dieselforbud i Oslo, vad tycks?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 15-06-12, 08:39   #1
Slettet bruker
Passiv
 
Innlegg: n/a
Standard

Sv: Dieselforbud i Oslo, vad tycks?

Opprinnelig lagt inn av Irma, her.

Vi kjøpte dieselbil fordi det var det som var kjent som det mest miljøvennlige den gangen (i 2004), og det var det som ble anbefalt.

Slik jeg har forstått det så har man fått ny informasjon som tilsier at dette var feil. Og hvis det var feil - skal miljøet og astmatikerne få lide? Jeg har dieselbil, jeg kjører en del til Oslo - jeg kjenner allikevel ikke at pulsen blir veldig høy. Men jeg ser noen av motforestillingene her. Dere som kjøpte dieselbil nå nylig - dere har vel hørt at dette med diesel har vært et tema en god stund? Jeg mener i alle fall det er en god stund siden jeg både leste og hørte om at diesel var et stort problem, spesielt i storbyene - og at restriksjoner ble vurdert.

Vi har ny dieselbil og vet at dieselbiler har vært tema en stund. Vi vet også at 2012-modellen vår med diesel faktisk ikke slipper ut det som er et problem i denne saken. Det er dermed helt ulogisk at den skal omfattes av et slikt forbud. Samme gjelder for øvrig 2007-bilen.

Det er ikke viljen til tiltak jeg er forbanna på. Det er den komplette kunnskapsmangelen. Hvordan kan man ta politikere seriøst som skal gjøre noe med utslipp også legger de restriksjoner på ting som for det første ikke er løsbare uten diesel - det er ikke nok kollektivtilbud pluss at vi trenger varetransport gjennom Oslo, og for det andre altså ikke vil avhjelpe forurensingen?

Opprinnelig lagt inn av Gaia, her.

Skal DU begynne å stemme FRP? :henger meg opp i det vesentlige:

Det blir jo billigere børst også. Og tobakk vil ikke lenger være farlig. Vinn-vinn?

  Svar med sitat
Gammel 15-06-12, 08:44   #2
mkj
Off the map.
 
mkj sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2008
Innlegg: 14.142
Blogginnlegg: 10
mkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt av
Standard

Sv: Dieselforbud i Oslo, vad tycks?

Det virker noe hodeløst.

Hvordan skal folk komme seg på jobb. Skal yrkessjåførene bære varene fra Sinsenkrysset og ned i sentrum? Eller ta med seg jekketralla si opp og ned på t-banen. Der er det jo romslig, så man får sikkert plass til et par trailerlass der.

__________________
røverunger 03 og 08
mkj er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 15-06-12, 18:04   #3
Gaia
villende
 
Gaia sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 14.864
Blogginnlegg: 249
Gaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Dieselforbud i Oslo, vad tycks?

Opprinnelig lagt inn av Smilefjes, her.


Det blir jo billigere børst også. Og tobakk vil ikke lenger være farlig. Vinn-vinn?

Jeg tror at dette er en sak som er satt ut av FRP for å se om det fantes argumenter som kunne får SF til å stemme på dem.

Gaia er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 10:58.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no