Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Husmorskole

Klesvask (gaflet fra en annen tråd)

Husmorskole Det finnes et hav av gode tips til hvordan få ting til å fungere bedre. Her kan man spørre, dele og få gode råd av hverandre.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 12-04-07, 14:19   #4
Milfrid
Shake it out!
 
Milfrid sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2007
Hvor: Stavanger
Innlegg: 15.925
Blogginnlegg: 65
Milfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv:

Opprinnelig lagt inn av Madam Mim, her.

Ikke EN maskin, men EN gang pr. uke, og da ca 4-5-6 maskiner i slengen. :har vaskeri:

Det er lurt å ikke vaske halvfulle maskiner hele tiden. Det er sjelden noe tar skade av å ligge noen dager før det vaskes. Og det er ingen vits å vaske ting som ikker er skittent. :miljøvennlig:

Her i huset vaskes det aldri halvfulle maskiner, men jeg sorterer på farger og temperatuerer. Med to unger så tar det dessverre ikke lange stunden før det blir nok til en maskin... Vasker hvit kokvask og kullørt kokvask (så Iset hadde et rosa håndkle som aldri sluttet å farge av, jeg har en rød vaskeklut....). Så har jeg sort, rød, hvit og noen ganger blå finvask (alt etter hvor mye dongri som er skittent). Vasker en gang pr uke, og samler opp etter hvert. Fuktige klær tørkes før det går i skittentøyskurven, og da gjør det ikke noe om det ligger noen dager.

Man må bare sørge for å ha nok av alt til at man ikke må vaske så ofte .

__________________
Now it's nothing but MY way!

Sist redigert av Adrienne : 12-04-07 kl 15:17. Årsak: Endret overskrift
Milfrid er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 17:39.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no