Sv: Husmorfeil jeg stadig begår
Opprinnelig lagt inn av energibombe, her.
Dynegrøt i stekeovnen er veldig greit. Litt lunk i ovnen og kokende grøt med lokk. Tar lengre tid, men så slipper man å passe på den eller få den i senga.
Dette prøvde jeg for et par uker siden og adet svei seg i bunnen.. Var tykk brunt belegg i bunnen av gryta. Hvorfor det? Er det gryta eller plata jeg hadde gryta på som blir feil?
Opprinnelig lagt inn av Hyacinth, her.
Like greit som dynegrøt i stekeovnen er det å koke den opp på plata og slå av og la den stå og svelle på restvarmen. Jeg gjør det til og med på induksjon, men da hender det jeg koker den opp et par ekstra ganger.
Og dette funker med induksjon altså? 
Opprinnelig lagt inn av Enkelte, her.
Du har feil type gryter hvis du har den erfaringen! Jeg har brukt nonstick i mange år og har aldri opplevd dette.
Du må jo ikke kjøpe Toro sin. Det er kun ming sin som duger!
Det kan være lurt å sjekke det splitter nye designerplagget man kjøpte før man hiver det i maskinen, det kan hende det er ull i det, og det kan hende ullen krymper. Når det da kun er fremsiden som inneholder ull, så blir det en ganske spesiell genser. 
Har ming hurtiggrøt? 
Ull ja, ull er fint Blir litt som baklavaen jeg krympa nylig.. Jaja Snuppa er fornøyd for nå er baby også kledd til vinteren.
|