Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kommunikasjon > Divines spør-og-lær-forum

NAV-Foreldrepermisjon

Divines spør-og-lær-forum Spør om alt mulig du lurer på - kanskje er det noen som kan svare.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 14-11-12, 23:17   #27
Malama
Bør lage seg en tittel selv
 
Malama sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2009
Hvor: Sunnmøre!
Innlegg: 30.296
Malama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt av
Standard

Sv: NAV-Foreldrepermisjon

100% dekning under perm, etterfulgt av ulønnet perm lønner seg økonomisk, og datoen går finfint opp all den tid man har rett til denne ulønnede permisjonen.

sørger man i tillegg for å dele denne permisjonen slik at begge jobber gradert står ikke noen av foreldrene utenfor arbedslivet i fohold til rettigheter heller. Dette er ikke en helt lovfestet rett da, det heter seg at arbeidsgiver ikke skal avvise en søknad som gjelder deltid eller kortere enn 6 mnd dersom det ikke er til vesentlig ulempe for arbeidsgiver, men hvor vanskelig det er med deltidsvikar kan fort utgjøre "vesentlig ulempe" for en vrien arbeidsgiver.

Vi gjorde det sånn da vi fikk Knerten, etter endt permisjon jobbet jeg 2 dager i uken, mannen 3. slik drev vi på i et år vi da. vi valgte av ulike årsaker å gjøre det annerledes da vi fikk Mikro, da tok jeg 100% ulønnet perm etter endt foreldrepermisjon i noen mnd, deretter tok mannen en måned eller to. Dette var det mest praktisk gjennomførbare fordi vi underveis i denne perioden flyttet og jeg begynte i ny jobb, men også noe vi valgte fordi det å jobbe slik deltid fort ender opp med "full jobb til delvis lønn", særlig for min mann.

__________________
Storebror, aug -08 og Mellomsøster feb -11 og lillesøster des -15
Malama er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 13:03.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no