Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kommunikasjon > Divines spør-og-lær-forum

Prisnivå i Stavanger vs. Oslo?

Divines spør-og-lær-forum Spør om alt mulig du lurer på - kanskje er det noen som kan svare.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 09-02-13, 23:08   #11
millact
Bør lage seg en tittel selv
 
Medlem siden: Mar 2008
Innlegg: 53.241
millact har en fantastisk fremtidmillact har en fantastisk fremtidmillact har en fantastisk fremtidmillact har en fantastisk fremtidmillact har en fantastisk fremtidmillact har en fantastisk fremtidmillact har en fantastisk fremtidmillact har en fantastisk fremtidmillact har en fantastisk fremtidmillact har en fantastisk fremtidmillact har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Prisnivå i Stavanger vs. Oslo?

Opprinnelig lagt inn av nokon, her.

Jo, dersom ein tenker at landsbygda er Oltedal eller Vikeså, for eksempel. Oltedal er 42 km. frå Stavanger og 29,5 km. frå nærmaste togstasjon, og for å komme til togstasjonen, må ein stå i kø omtrent ei mil. Her kan ein få eineboligar til omlag 2-2,5 mill. Forskjellen på Oslo og Stavanger, er at Stavanger ligg ytterst på ei halvøy og bare har tre innfartsårer. Og det er kun tog som fungerer som kollektivtilbod.

Det er vel i praksis nesten umlig å bo i Oltedal og jobbe i Stavanger. De færreste jeg kjenner kunne tenke seg å bo så langt vekk. Men jeg ser jo at folk flytter på seg, lenger og lenger vekk.

__________________
05 og 08
millact er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 07:12.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no