|
|||||||
| Sportshjørnet Alt som har med sport å gjøre passer inn her. |
![]() |
|
|
Trådverktøy | Visningsmåter |
|
|
#21 |
|
Aktiv
Medlem siden: Dec 2007
Hvor: Vestfold
Innlegg: 168
![]() |
Sv: Langrennski - smale eller halvbrede med stålkantJeg har fjellski med stålkant og de er supert til sitt bruk, men ikke så bra i oppkjørte løyper. Kjøpte for noen år siden smalere ski og det er så mye bedre å gå med i løypene. Mye rabatter ute og går nå, så jeg ville sjekket sportsbutikkene. |
|
|
|
|
|
#22 |
|
blid
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 4.788
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Sv: Langrennski - smale eller halvbrede med stålkantDe aller fleste sportsbutikkene har skipakker med Madshus Birkebeiner eller Fisher Superlight sammen med enten Fisher sko eller Alpina sko. Dette er gode ski til bruk i oppkjørte løyper -både på korte turer med ungene og om du vil bruke skiene til trening. Skiene er ment for mosjonister og de er lagt sånn at det skal være lettere å styre (det har et eller annet med bredde og innsving å gjøre). Mer avanserte racingski er for de som har veldig god skiteknikk.
__________________
Selma og jentene (-99 og -02) |
|
|
|
|
|
#23 |
|
Yes, we can!!
|
Sv: Langrennski - smale eller halvbrede med stålkantJeg anbefaler Birkebeiner, altså! De aller tynneste joggepinnene er litt vrange til å styre, syns jeg. Vanskelige å kontrollere i bakker for en stakkars vestlending. Men lette og smale likevel.
__________________
Feilen med verden er at de dumme er så skråsikre på alt - og de kloke så fulle av tvil. Bertrand Russel |
|
|
|
![]() |
|
|