Sv: Hjelp, jeg skal i bryllup!
Opprinnelig lagt inn av mkj, her.
Fine kjoler, jeg synes godt du kan ha alle kjolene der i et bryllup, bare vær klar over at du kan være litt 'overpyntet' i forhold til andre.
Det er flere 'koder' som er 'strengere' enn mørk dress. Det er 'galla' og 'smoking' i alle fall. Tror 'Mørk dress' kan inkludere kortere kjoler.
Dette fant jeg inne på et eller annet nettsted:
Mørk dress/dress
En mindre formell kleskode enn de to forrige. Kvinner bærer buksedress eller festfin kjole i valgfri lengde. Menn skal ha mørk blå, mørk grå eller sort dress, med hvit skjorte og slips eller sløyfe i valgfri farge til, dersom koden er mørk dress. Dersom koden er dress er det greit å bruke lysere dresser med skjorte i valgfri farge. Slips eller sløyfe skal brukes.
Jeg har god erfaring i å være overpyntet i forhold til andre, så det tar jeg med knusende ro. Jeg vil bare ha noe jeg kan føle meg vel i en lang dag. Frykter heller å ende opp som underdressed om jeg velger noe knekort. Bruden likte veldig godt den øverste så det lover jo bra.
__________________
The deadline for complaints was yesterday
vinterbolle jan 2007
sommerbolle juni 2010
minibolle mai 2012
|