Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Grønne fingre

The accidental gardeners - hva skal gjøres akkurat NÅH?

Grønne fingre Alt om blomster inne og ute, frukttrær, busker, kjøkkenhage, kompost og uterom.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 07-05-13, 20:13   #11
Malama
Bør lage seg en tittel selv
 
Malama sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2009
Hvor: Sunnmøre!
Innlegg: 30.317
Malama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt av
Standard

Sv: The accidental gardeners - hva skal gjøres akkurat NÅH?

Opprinnelig lagt inn av Madicken, her.

Det har jeg blitt gjort oppmerksom på, og har derfor tatt dem inn for natten. Men de har stått i sterk sol de siste par dagene, kan det være årsaken til de slappe, hvitflekkete bladene?


Ja, planter må først ha noen dager i skyggen før de er moden for sola, ellers blir de rett og slett solbrent. Selv om de har stått i solvindu har de ikke utviklet sin naturlige "solkrem" det skjer først når de kommer ut i friluft, så derfor, først inn og ut, ute bare midt på dagen, i skyggen, inn om natta, lenger og lenger ute, og sol først etter noen dager, ute på natta først når det er mildt nok, som for tomater er 8-10 plussgrader på det kjøligste.

__________________
Storebror, aug -08 og Mellomsøster feb -11 og lillesøster des -15
Malama er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 16:17.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no