Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Tror du barna dine kan mobbe?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Se resultatene: Tror du at ditt barn kan mobbe?
Ja 129 92,14%
Nei 11 7,86%
Deltakere: 140. Du kan ikke stemme på denne undersøkelsen

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 12-05-13, 13:40   #11
him
Leser
 
him sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 18.032
Blogginnlegg: 5
him har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Tror du barna dine kan mobbe?

Opprinnelig lagt inn av Polyanna, her.

Kommentarer på utseende er da ikke mobbing? Det er ufint og erting og stygt, men ikke mobbing hvis det ikke settes inn i en sammenheng der blant annet maktforholdet spiller en stor rolle.

Klart at det er mobbing hvis det gjentar seg. Jeg kan ikke skjønne at det ikke skulle være det? Hvis et barn hver dag i 9 år får høre hvor stygg h*n er så er det vel mobbing uansett hvem det er som sier det.

Opprinnelig lagt inn av Zoë, her.

Men jeg tror faktisk ikke det er slik at alle kan bli mobbere. Selv om vi alle er truende til både det ene eller det andre i pressede situasjoner.

Alle kan ikke bli mobbere like lett, men all historie viser at det er mulig at "helt vanlige" folk kan gjøre grusomme ting mot andre mennesker hvis de blir definert som "de andre" inne hodene deres.

__________________
"The further a society drifts from the truth, the more it will hate those that speak it." - George Orwell
him er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 18:57.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no