Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

[Språk] Avsporing om kaker, understatements, negativ ros og frekkheter

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 16-05-13, 16:40   #15
Marla Singer
Bør lage seg en tittel selv
 
Marla Singer sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2012
Innlegg: 2.262
Marla Singer er et glitrende lys på stjernehimmelenMarla Singer er et glitrende lys på stjernehimmelenMarla Singer er et glitrende lys på stjernehimmelenMarla Singer er et glitrende lys på stjernehimmelenMarla Singer er et glitrende lys på stjernehimmelenMarla Singer er et glitrende lys på stjernehimmelenMarla Singer er et glitrende lys på stjernehimmelenMarla Singer er et glitrende lys på stjernehimmelenMarla Singer er et glitrende lys på stjernehimmelenMarla Singer er et glitrende lys på stjernehimmelenMarla Singer er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: [Språk] Avsporing om kaker, understatements, negativ ros og frekkheter

Opprinnelig lagt inn av emm, her.

Det er også steder i landet der man spør, noen som kanskje står å maler; "Trenger du hjelp" Og svaret er "Neida, det går bra det", og det egentlig betyr "Ja, jeg kan gjerne få litt hjelp". Mens atter andre steder er det en fornærmelse om man etter å ha blitt avist likevel trår til å hjelper. Forstå det den som kan..

Haha, denne passer dårlig sammen med meg. Hvis jeg tilbyr hjelp og får til svar at neida, det går bra, så sier jeg "ok" og går. Og hvis noen tilbyr meg hjelp og regner med at jeg sier neida, det går bra, går de fort på en smell. Jeg trodde riktignok at dette bare var en måte å være/snakke på, og har ikke tenkt over om det hører til spesielle steder.

Marla Singer er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 22:19.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no