Sv: Arve, kjøpe, selge ... ?
Opprinnelig lagt inn av Input, her.
Jeg gikk også i mye arvetøy, og det var ikke alltid kult. Jeg trenger ikke at ungen min synes alt er så kult.
Opprinnelig lagt inn av noen, her.
Jeg gikk nesten bare i arveklær da jeg var liten og syntes ikke det var så kult alltid. Ungene mine derimot synes det er topp.
Jeg tror at det kan være kult eller ikke kult avhengig av hvilket klassemiljø man er i, og om man oppfatter det som en nødvendighet mer enn en bonus.
Det jeg prøver å få frem da, er at om barn ikke er takknemlig for å arve klær så er det ikke nødvendigvis at de er kresne og lite greie liksom, jeg ser for meg heller at et barn som har masse nye klær og som får noen fine arveklær av et eldre barn som det ser opp til (som min jente) lettere synes det er kult enn et barn som aldri får nye ting. Det betyr ikke at det siste barnet er et mindre takknemlig barn, men at klær er et mer sårbart tema.
__________________
It takes a great deal of effort to sustain a conservative, trustworthy persona.
|