Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Gremlis reise- og fremmedspråkforum

Hvor viktig er det for deg at barna dine ser og opplever Norge?

Gremlis reise- og fremmedspråkforum Forum for diskusjon av reiser, reisemål, og fremmedspråk.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 04-11-13, 10:01   #11
Java
kan tilsettes alkohol
 
Java sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 6.044
Blogginnlegg: 364
Java har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hvor viktig er det for deg at barna dine ser og opplever Norge?

Opprinnelig lagt inn av Polyanna, her.

Viktig og viktig. Jeg syns det er FINT å gi dem norske naturopplevelser, fordi det viser dem litt om hvordan man kan bruke norsk natur til rekreasjon. Var det forståelig? Jeg syns jo Norge er et absolutt fabelaktig land, med rent vann, fantastisk natur, store, fritt tilgjengelige skog- og fjellområder, og syns det er et privilegium å bo midt oppi det og kunne bruke det.

Vi har lånt eller leid hytter vinterstid, på forskjellige steder. Vi bruker båt og fisker og drar krabbeteiner om sommeren (hos familie). Vi besøker venner her og der og opplever hvordan Trondheim er annerledes enn Bergen enn Ålesund.

Og så er jeg veldig opptatt av at de skal skjønne Marka. At det ikke bare er Sognsvann og Frognerseteren og Ullevålseter, men et ENORMT område med ekstremt mange friluftsmuligheter, helt eller nesten gratis. Så vi sykler og padler og telter litt, og har brukt markahyttene også.

Men det handler jo om å dele opplevelser jeg setter pris på med barna, mer enn at de skal ha krysset av Norge som "reisemål", liksom.

Denne kan jeg skrive under på. Det er opplevelsene i Norge vi verdsetter. Norge er faktisk et kult land, det er så mye spennende man kan gjøre. Det å gå fjellturer på Sunnmøre er noe ganske annet enn fjellheimen på Østlandet, men begge deler er veldig flott. Jeg liker at ungene får med seg dette og at de lærer seg å benytte seg av mulighetene der de er. Jeg tenker ikke over at vi skal besøke hele Norge, men jeg vil at de skal bli glad i bruke Norge.

__________________
Cappuccino (01), Cortado (04), Espresso (07)

Vi vil ta vare på skjønnheten, varmen, som om vi bar et barn varsomt på armen.
Java er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 07:37.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no