Sv: Er det furugulv jeg vil ha, tro …?
Opprinnelig lagt inn av 2ne, her.
Dere har ikke vurdertlaminat da?
Vi la nytt gulv for et par uker siden, jeg ønsket meg hvitkalket furugulv -men fikk ikke lov av broren min som er prosjektleder for mesterhus og får "slitte tregulv klager" annenhver dag omtrent Argumentet "det er jo bare å slipe det ned når det blir stygt" faller helt igjennom ifølge han. Som han sa "det er en dritt jobb", støv over alt og maaassse jobb... Samt at skal man holde gulvet pent må man (med tre barn i hus) slipe det ned annet hvert år!
Han anbefalte alloc laminat, vi endt opp med den som heter lutet furu. Et nyyydelig gulv som ser og føles ut som ekte tregulv, anbefales
Det ser unektelig veldig pent ut, og det er selvfølgelig mye mer praktisk, men det er liksom noe med følelsen av ekte tre jeg er litt opphengt i. Akkurat nå er jeg tilbake på hvitoljet/mattlakket eikeparkett igjen (som jeg har hatt før). Men jeg har noen uker til å vingle på før jeg må bestemme meg. 
|