Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Husmorskole

Gulnet bunadskjorte – dine beste tips?

Husmorskole Det finnes et hav av gode tips til hvordan få ting til å fungere bedre. Her kan man spørre, dele og få gode råd av hverandre.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 14-05-14, 21:59   #16
arrow
Erfaren
 
arrow sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2011
Innlegg: 807
arrow er litt kularrow er litt kul
Standard

Sv: Gulnet bunadskjorte - tips?

Opprinnelig lagt inn av Heilo, her.

Jeg strøk i dag, skal bruke den om tre dager. Blir det helt feil altså? Jeg pleier aldri å stryke for langtidslagring altså, men i år har jeg en travel 16. mai og ville være litt i forkant med noe.

Spør hva din mor har gjort med den. Bomulls tips med å henge den ut i solen funker. Det er ikke noe poeng å bruke flytende Omo på helt hvite linskjorter som har vært vasket i vanlig pulver før. Flytende Omo Ultra hvitt inneholder optisk hvitt som er diskutabelt når det gjelder lin. Det er en type fluoriserende substans som fester seg til fibrene, går ikke av vask, og vi trenger det egentlig ikke. I noen tester har Omo hvit pulver gitt hvitere vask enn Blenda hvit pulveret. De flytende midlene er ikke i nærheten av å vaske så hvitt som pulver for hvit og lyst tøy. Å stryke skjorten noen dager før er bare lurt, men et par måneder før ikke fullt så lurt.


Sist redigert av arrow : 14-05-14 kl 22:04.
arrow er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 02:48.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no