Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kultur og underholdning > Glitterchicks film- og musikkforum

Miley Cyrus

Glitterchicks film- og musikkforum Film, tv-serier og musikk

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 29-05-14, 11:18   #81
Nextlife
Rockesøster
 
Nextlife sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2010
Innlegg: 9.473
Blogginnlegg: 1
Nextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Miley Cyrus

Opprinnelig lagt inn av Input, her.

Problemet for min del er at dette har blitt virkeligheten. At kvinner gjøres til objekter er ikke eventyr, det er realiteten. At menn voldtar kvinner og legger skylda på dem fordi de var avkledde/fulle/alene/whatever er virkeligheten.

Ja, selvfølgelig er det virkelighet.
Jeg vil bare balansere bildet litt i denne diskusjonen om hvor sterkt påvikningskraft disse idolene har, og hvor stor skade de kan gjøre i et tenåringshode. Når vi som foreldre er sterke, reflekterte mennesker som tydeliggjør virkelighet vs. underholdning håper og tror jeg at barna våre skjønner forskjellen.

__________________
I'm happy, hope you're happy too
Nextlife er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 29-05-14, 11:21   #82
noen
This is normal!
 
noen sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2007
Hvor: Utenfor Sverige
Innlegg: 10.438
Blogginnlegg: 129
noen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Miley Cyrus

Opprinnelig lagt inn av Nextlife, her.

Ja, selvfølgelig er det virkelighet.
Jeg vil bare balansere bildet litt i denne diskusjonen om hvor sterkt påvikningskraft disse idolene har, og hvor stor skade de kan gjøre i et tenåringshode. Når vi som foreldre er sterke, reflekterte mennesker som tydeliggjør virkelighet vs. underholdning håper og tror jeg at barna våre skjønner forskjellen.

Problement er at en del ungdommer har foreldre som ikke er sterke og reflekterte. Men det er jo heller ikke noe nytt. Mange skoler har vel blitt mye mer opptatt av disse fenomenene og utfordrer barna til å reflektere rundt dem.

__________________
There is a crack in everything. That's how the light gets in. (Leonard Cohen, 1992)
noen er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 29-05-14, 11:22   #83
Avatar
Nå også i farger
 
Avatar sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 13.978
Avatar har en fantastisk fremtidAvatar har en fantastisk fremtidAvatar har en fantastisk fremtidAvatar har en fantastisk fremtidAvatar har en fantastisk fremtidAvatar har en fantastisk fremtidAvatar har en fantastisk fremtidAvatar har en fantastisk fremtidAvatar har en fantastisk fremtidAvatar har en fantastisk fremtidAvatar har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Miley Cyrus

Opprinnelig lagt inn av noen, her.

Akkurat dette er dessverre ikke et nytt fenomen. Slik har det jo vært "alltid".

Men skal Miley kle på seg og slutte å ta seg i skrittet fordi det finnes menn som hater kvinner?

Ja. Michael Jackson var tidligere ute med å ta seg i skrittet enn Miley Cyrus. Er det mer ok fordi han er mann?

Avatar er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 29-05-14, 11:26   #84
Tallulah
Glamorøs
 
Tallulah sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 60.129
Blogginnlegg: 637
Tallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Miley Cyrus

Isolert sett er selvfølgelig ikke dette skadelig. Men Miley eksisterer ikke i et vakuum. Hun er en faktor av mange.

Opprinnelig lagt inn av Avatar, her.

Ja. Michael Jackson var tidligere ute med å ta seg i skrittet enn Miley Cyrus. Er det mer ok fordi han er mann?

Hvordan kom du frem til den konklusjonen? Jeg reagerer verken på skrittgrabbing eller onani. Jeg reagerer ikke på symbolikk hvor man tar ansvar for egen seksualitet.

__________________

Tallulah er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 29-05-14, 11:27   #85
Lisa
anglofil
 
Lisa sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 6.589
Lisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Miley Cyrus

Opprinnelig lagt inn av noen, her.

Akkurat dette er dessverre ikke et nytt fenomen. Slik har det jo vært "alltid".

Men skal Miley kle på seg og slutte å ta seg i skrittet fordi det finnes menn som hater kvinner?

Men mener du seriøst at det ikke finnes eller er sammenhenger i samfunnet mellom fenomener som at kvinnelige popstjerner i dag må fremstå som de gjør og andre "sykdomstegn i samfunnet"? Hva kan den økte seksualiserte volden mot kvinner komme av, på den skal den er i dag? Tror du ikke det kan ha en sammenheng mellom hva dagens generasjon har vokst opp med, og vokser opp av visuelle og andre multimedia inntrykk osv, osv? Hvor mange år siden er det vi var dypt sjokkerte av den store HM plakaten av Anna Nicole Smith? Ikke så lenge siden, og da var det liksom "ille". Så det går ikke an å sammenligne med før, for det er overhode ikke sammenlignbarn for i dag må vi ta "før" og multiplisere med flere tusen ganger inntrykk og påvirking for det er på en HELT annen skala.

Jeg kjenner jeg rett og slett blir for opprørt når jeg snakker om dette for jeg synes det er helt trist og tragisk at dette undervurderes på den måte du og andre gjør i denne tråden. Hvis vi mener dette er greit for barna våre så forklarer det mye av det vi ser i dag.

Jeg glemmer ALDRI det seminaret med Røde Kors der de forklarte omfanget av hvor mye grov porno 11 åringer ser på mobilen sin i dag og forklarte hva dette gjør med hode til disse guttene og hva slags kvinnesyn som i konsekvens utvikler seg av dette med alt av syk porno de ser gjennom ungdommen og i tillegg til det kvinnebilde de presenteres gjennom musikk og annen kultur. Det var en full gymsal og jeg glemmer aldri ansiktet på foreldre når de tok innover seg påvirkning av det våre barn ser. Det er helt nye tider og våre barn er første generasjon som lever i en verden der de ser og blir påvirket 24 timer i døgnet.

Så etterhvert kom poenget med hvor mange unge jenter som blir voldtatt på fest i ungdommen. Daterape, og hvorfor terskelen for å utføre dette har blitt så mye lavere hos gutter, OSV OSV. Hat og seksuell vold mot kvinner og konteksten med samfunnsutviklingen ....

ALT HENGER SAMMEN MED ALT. PUNKTUM.

Jeg orker ikke skrive mer kjenner jeg. Vær så snill og ikke ufarliggjør hva popkultur og rollemodeller gjør med "hode" på barn. Og beklager dårlig språk, bør lære å aldri delta i diskusjoner med telefon.

__________________
"Try Again, Fail Again, Fail Better" (Samuel Beckett)
Lisa er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 29-05-14, 11:31   #86
Input
Bør lage seg en tittel selv
 
Input sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2010
Hvor: Oslo
Innlegg: 25.548
Blogginnlegg: 159
Input har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Miley Cyrus

Forskjellen på Prince og Miley Cyrus er at Prince ikke var i nærheten av så massiv, han var ikke over alt alltid.

__________________
♥ Storebror, des. 2010 Lillesøster, mar. 2020 ♥

Innanfor den er kvar av oss einsam,
og det skal vi alltid bli.
Input er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 29-05-14, 11:32   #87
Inagh
Slumrende Ullteppe
 
Inagh sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 26.915
Blogginnlegg: 35
Inagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Miley Cyrus

Jeg syns det er fantastisk trist at en artist av Miley Cyrus sitt kaliber, for dama kan virkelig synge, og hun har endel gode låter, skal spille så til de grader på et kvinnenedverdigende image at jeg kjenner jeg er glad guttungen min aldri har tenkt to ganger over dama.

Jeg kjenner jeg er redd på hennes vegne - hvor vil det ende, liksom?

Og så er jeg helt på linje med Lisa med fler, når det kommer til fugleperspektivet og det prinsipielle i hele greia - hvilke signaler sender dette til unge mennesker, både gutter og jenter, som vokser opp i dag, når idolene er sexifiserte?

Jeg ville nok ikke nektet sønnen min å gå på en MC-konsert om han var 16-17 år, men jeg hadde nok gitt ham en god moralpreiken med på veien, på samme viset som vi forsøker ha en generell holdningsskapende tone i hverdagen her hjemme. Og det er jo ikke bare på store konsertarenaer barn blir eksponert for denne sexifiseringen, barn får det rett i ansiktet, via YouTube og andre kanaler, når det måtte passe dem.

Jeg vokste opp med ikke direkte fine rollemodeller jeg heller, sex drugs and rock'n roll, men de var ikke eksponert rundt meg til alle døgnets tider.

Tar barn/unge skade av å se MC i full blomt? Neppe. Har vi som foreldre et moralsk ansvar for at våre barn skal skjønne at sexifisering av jenter/kvinner ikke er en ok vei å gå - oh yes!

__________________
What doesn't kill you, makes you stranger.
Inagh er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 29-05-14, 11:34   #88
Nextlife
Rockesøster
 
Nextlife sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2010
Innlegg: 9.473
Blogginnlegg: 1
Nextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Miley Cyrus

Lisa, nå føler jeg at du leser oss med vrangbriller og tror at vi har skylapper her.

Det er vel ingen som benekter at det har påvirkningskraft, diskusjonen er vel mer om hvor stor den er og hvordan vi håndterer det.

Jeg mener at MC og hennes like er der ute, vi vil ikke få de til å forsvinne, så derfor kan vi jobbe mot å få barna våre til å forstå forskjellen mellom et sceneshow og virkelighet, altså balansere den infoen og inputen de får mot virkelighet, hvilke holdninger som er bra og hvilke mennesker de selv skal være i det virkelige liv.

Jeg skal beskjemmet innrømme at jeg ikke har sett en eneste video eller sceneshow av MC, så jeg uttaler meg på et generelt grunnlag, og ut fra det jeg har lest.

__________________
I'm happy, hope you're happy too
Nextlife er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 29-05-14, 11:39   #89
Teflona
audio, video, disco
 
Teflona sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2007
Innlegg: 8.473
Teflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt av
Standard

Sv: Miley Cyrus

Ungdom har lukkede Instagramprofiler der de legger ut filmer og bilder fra fester der alle må gå rundt mer eller mindre nakne, de har sex foran andre og ikke kom å fortell meg at ikke denne oppførselen er påvirket av pornofiseringen av deler av musikk-kulturen.

__________________

Hvordan staver man kjærlighet? sa Tussi.
Man staver ikke kjærlighet, man føler den, sa Brumm.
Teflona er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 29-05-14, 11:44   #90
Lisa
anglofil
 
Lisa sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 6.589
Lisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Miley Cyrus

Opprinnelig lagt inn av Nextlife, her.

Lisa, nå føler jeg at du leser oss med vrangbriller og tror at vi har skylapper her.

Det er vel ingen som benekter at det har påvirkningskraft, diskusjonen er vel mer om hvor stor den er og hvordan vi håndterer det.

Jeg mener at MC og hennes like er der ute, vi vil ikke få de til å forsvinne, så derfor kan vi jobbe mot å få barna våre til å forstå forskjellen mellom et sceneshow og virkelighet, altså balansere den infoen og inputen de får mot virkelighet, hvilke holdninger som er bra og hvilke mennesker de selv skal være i det virkelige liv.

Jeg skal beskjemmet innrømme at jeg ikke har sett en eneste video eller sceneshow av MC, så jeg uttaler meg på et generelt grunnlag, og ut fra det jeg har lest.

Forklare forskjellen? Hvorfor ikke forklare SAMMENHENGEN mellom et Miley Cyrus how og det som skjer på fester.

Nei, nå klarer jeg ikke skrive uten å bruke caps så på tide og avslutte.

Jeg har ei jente på 11 år. Hvis hun hadde vært eldre vet jeg helt ærlig ikke hva jeg hadde gjort hvis hun ville på Miley Cyrus konsert. Jeg kunne vel ikke ha nektet, aner ikke ....

Til de som sammenligner med Prince og MJ. Seriøst? Kan dere vise til nakenopptredener og hele sanger med "fuck me" posisjoner?

Gud for en fornærmelse mot MJ og engang gjøre en sammenligning. Vis meg EN opptreden der han kler seg og gjør som Miley C. Eller en annen mannlig artist for den saks skyld. Husk, mannlige sangere skal ha kvinnelige "horer" til sin disposal som de kan kalle "bitch" eller gjøre pule-bevegelser til. Der er vi i dag.

__________________
"Try Again, Fail Again, Fail Better" (Samuel Beckett)
Lisa er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 29-05-14, 11:58   #91
noen
This is normal!
 
noen sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2007
Hvor: Utenfor Sverige
Innlegg: 10.438
Blogginnlegg: 129
noen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Miley Cyrus

Nå synes jeg du undervurderer meg, Lisa. Det er en grunn til at jeg er glad for at ungene mine ikke har oppdaget MC og at jeg ikke ville tatt dem med på konsert med henne.

Opprinnelig lagt inn av Lisa, her.

Til de som sammenligner med Prince og MJ. Seriøst? Kan dere vise til nakenopptredener og hele sanger med "fuck me" posisjoner?

Selvfølgelig er det ikke direkte sammenlignbart, men har du sett coveret på Lovsesexy? Det var rimelig kontroversielt da det kom. Og mange av Prince sine tekster, konserter og videoer er superseksualisert. Faktisk har han mange antrekk som likner på Miley sine (inkl. like mye rompeballer). Er Princes "pulebevegleser" noe annerledes enn MCs "pulebevegelser" (som du kaller "fuck me" posisjoner).

Objektivisering av kvinner i popkulturen er ekstrem. Men jeg vet ikke om jeg er enig i at MC er verstingen. Og det er i hvert fall ingen løsning at en av de store kvinnelige idolene kler på seg og slutter å spille på seksualitet. Jeg synes dette er en veldig vanskelig diskusjon, fordi jeg synes det er lett å peke i feil retning.

__________________
There is a crack in everything. That's how the light gets in. (Leonard Cohen, 1992)
noen er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 29-05-14, 12:18   #92
Lisa
anglofil
 
Lisa sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 6.589
Lisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Miley Cyrus

Opprinnelig lagt inn av noen, her.

Nå synes jeg du undervurderer meg, Lisa. Det er en grunn til at jeg er glad for at ungene mine ikke har oppdaget MC og at jeg ikke ville tatt dem med på konsert med henne.

Selvfølgelig er det ikke direkte sammenlignbart, men har du sett coveret på Lovsesexy? Det var rimelig kontroversielt da det kom. Og mange av Prince sine tekster, konserter og videoer er superseksualisert. Faktisk har han mange antrekk som likner på Miley sine (inkl. like mye rompeballer). Er Princes "pulebevegleser" noe annerledes enn MCs "pulebevegelser" (som du kaller "fuck me" posisjoner).

Objektivisering av kvinner i popkulturen er ekstrem. Men jeg vet ikke om jeg er enig i at MC er verstingen. Og det er i hvert fall ingen løsning at en av de store kvinnelige idolene kler på seg og slutter å spille på seksualitet. Jeg synes dette er en veldig vanskelig diskusjon, fordi jeg synes det er lett å peke i feil retning.

Men mener du seriøst at konteksten med Prince er sammenlignbart med kvinner og samfunnsutfordringer generelt relatert til kjønn? Igjen store bilde, - vold mot kvinner, sexualisering av jenter osv osv. I hvilke stor grad var de samfunnsmessige utfordringen like stor for menn på 80 tallet som de er for jenter i dag? Jeg må bare trykke på repeat - kontekst er alt. Mener du at store plateselskaper styrt og eid av menn "gjør" det samme med mannlige artister som de gjør med kvinner? Når Prince gjorde sitt stuff i sin tid - hva var konsekvensen for menn? Er det sammenlignbart med verden vi lever i i dag der det finnes sterke bevis for at til og med dommere har utviklet holdninger hvor de mener unge jenter som blir voldtatt i stor grad på påta skyldansvar selv om de blir overfalt og var utfordrende kledd?

Jeg synes det er veldig trist hvis man ikke tar med det store bilde av den verden vi tross alt lever i per dags dato og spør HVORDAN OG HVORFOR kom vi hit og HVA har bidratt til at det ble slik. Jenter og gutter, seksualisert vold, vokse opp med "hore, hore, hore" i en tid der damer konsekvent fremstilles som et objekt i enhver setting - det er konteksten i dag. Den er ikke sammenlignbar med 80 eller 90-tallet. Dimensjonen, grad av exposure er på en helt annen skala og påvirkningen av dette begynner vi jo å se konsekvensen av.

__________________
"Try Again, Fail Again, Fail Better" (Samuel Beckett)

Sist redigert av Lisa : 29-05-14 kl 12:23.
Lisa er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 29-05-14, 12:23   #93
Lisa
anglofil
 
Lisa sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 6.589
Lisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Miley Cyrus

Men om MC er verre en andre, det er jeg enig i er et godt spørsmål. Hun fremstår sikkert som verre fordi hun er så ung og det er hakket verre å se en sånn "jentekropp" gjøre som hun gjør en det er med Beyonce som i alle fall ikke ser ut som ei jente.

Men bare for å presisere, jeg snakker generelt om musikkindustrien i dag.

så spør jeg igjen, går det an å nevne 5 kvinnlige popartiserter i dag som ikke kler av seg og spiller utelukkende på sex men som er er "vanlig" påkledd slik som One Direction, Justin B osv? Finnes de overhode?

__________________
"Try Again, Fail Again, Fail Better" (Samuel Beckett)
Lisa er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 29-05-14, 12:27   #94
Lisa
anglofil
 
Lisa sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 6.589
Lisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Miley Cyrus

Opprinnelig lagt inn av noen, her.

Nå synes jeg du undervurderer meg, Lisa. Det er en grunn til at jeg er glad for at ungene mine ikke har oppdaget MC og at jeg ikke ville tatt dem med på konsert med henne.

Selvfølgelig er det ikke direkte sammenlignbart, men har du sett coveret på Lovsesexy? Det var rimelig kontroversielt da det kom. Og mange av Prince sine tekster, konserter og videoer er superseksualisert. Faktisk har han mange antrekk som likner på Miley sine (inkl. like mye rompeballer). Er Princes "pulebevegleser" noe annerledes enn MCs "pulebevegelser" (som du kaller "fuck me" posisjoner).

Objektivisering av kvinner i popkulturen er ekstrem. Men jeg vet ikke om jeg er enig i at MC er verstingen. Og det er i hvert fall ingen løsning at en av de store kvinnelige idolene kler på seg og slutter å spille på seksualitet. Jeg synes dette er en veldig vanskelig diskusjon, fordi jeg synes det er lett å peke i feil retning.

Og som takk for meg i denne tråden, - nei overhode ikke meningen å undervurdere deg så beklager hvis det oppleves slik. Men jeg blir fryktelig lei meg av mye jeg leser her men har som vanlig vanskelig med å uttrykke hva jeg mener når jeg blir provosert.

Mitt siste ord er at jeg kunne ønske det kom et motkultur mot alt dette og at vår generasjon, vi som vokste opp med brune og oransje "unisex" klær bare nektet å "delta" i denne galskapen av hensyn til våre jenter OG gutter.

__________________
"Try Again, Fail Again, Fail Better" (Samuel Beckett)
Lisa er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 29-05-14, 12:28   #95
Agent Scully
Truth is in the x-files
 
Agent Scully sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Akershus
Innlegg: 8.427
Blogginnlegg: 584
Agent Scully har et rykte de fleste bare kan drømme omAgent Scully har et rykte de fleste bare kan drømme omAgent Scully har et rykte de fleste bare kan drømme omAgent Scully har et rykte de fleste bare kan drømme omAgent Scully har et rykte de fleste bare kan drømme omAgent Scully har et rykte de fleste bare kan drømme omAgent Scully har et rykte de fleste bare kan drømme omAgent Scully har et rykte de fleste bare kan drømme omAgent Scully har et rykte de fleste bare kan drømme omAgent Scully har et rykte de fleste bare kan drømme omAgent Scully har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Miley Cyrus

For det første blir det søkt å holde Maverick ansvalig for sexfikserte barnestjerner, da kan man i så fall likegodt ta med 31-bussen og Telenorkonsernet.

For det andre så har Mav et poeng: Foreldre som betaler og legger til rette for at barna deres skal delta på dette er med på å gi aksept for artisten og det hun representerer.

Da jeg var 16, nøt min mor alkohol. Jeg drakk alkohol. Mamma visste jeg drakk alkohol. Men jeg var veldig klar over at min mor ikke tillot at jeg drakk alkohol. Hun ga meg heller ingenting.

__________________
Storebror -06, Lillesøster & Lillebror -09

- Serenity now. Insanity later.
Agent Scully er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 29-05-14, 12:38   #96
Kanina
Sviiisj!!
 
Kanina sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2008
Hvor: Enga
Innlegg: 13.050
Blogginnlegg: 841
Kanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Miley Cyrus

Men hvor kvinnenedverdigende er det hun driver med, egentlig? Bare sånn for å kaste inn en brannfakkel. Hun ser ut til å trives meget godt med sin seksualitet, og tar kontroll over egen kvinnelighet (hun er tross alt ikke helt normen for hva som anses som sensuelt og vakkert, med det korte håret og tunga ut som Rolling Stones). Det er snarere hun som "twerker" på gutta, enn at hun blir antastet. Jeg har ikke sett alle videoene, bare to, og i begge vrir hun seg vellystig omkring alene for seg selv. Det som er kvinnenedverdigende er jo dette med at det virker som hun tror hun må være så seksuell for å få oppmerksomhet, at det er kvinnens seksualitet som er det eneste som er verd noe i populærkulturen. Og det er selvsagt veldig trist. Man kunne jo gjort andre ting for å få oppmerksomhet, som f.eks. å kle seg i rått kjøtt eller leflet med kristne symboler, eller gått i kjole samtidig som man anlegger skjegg, da. For Miley virker det som at det seksuelle er ment mer for å sjokkere (altså en protest-handling) enn for å aksepteres, mens for andre kvinnelige artister hvor det seksuelle er mindre outrert, virker det mer som at man må vrikke litt sexy og lage trutmunn for å passe inn i main-streamen. Sånn sett er kanskje Beyonce et verre forbilde enn Miley?

__________________

Kanina er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 29-05-14, 12:51   #97
Billa
Usedvanlig begavet
 
Billa sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Telemark
Innlegg: 8.093
Billa har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Miley Cyrus

Jeg må bare bidra med Storesøsters sjokkerte utbrudd, når hun fikk med seg at mine foreldre på hhv 70 og 74 skulle til Oslo på konsert i disse dager. "HVA?! Ikke si at mormor og morfar skal på Miley Cirus?!" (de skulle på Cliffer'n i OS ) Det festligste, bortsett fra tanken på mine to konservative pensjonistforeldre i Golden Circle, var at hun mest var sjokkert fordi hun selv synes MC er grusom og mormor har så god musikksmak

__________________
Mvh Billa
***If you bungle raising your children, I don't think whatever else you do well matters very much*** Jacqueline Kennedy Onassis
Billa er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 29-05-14, 12:53   #98
Tallulah
Glamorøs
 
Tallulah sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 60.129
Blogginnlegg: 637
Tallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Miley Cyrus

Jeg syns ikke hun er kvinnenedverdigende, isolert sett. Men jeg er så drita lei av at kvinner som finner seg selv skal demonstrere det ved å kle av seg og deretter påstå at de har valgt det helt selv. Jeg er lei av at så godt som all populærkultur objektifiserer kvinner seksuelt.

__________________

Tallulah er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 29-05-14, 13:20   #99
Kanina
Sviiisj!!
 
Kanina sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2008
Hvor: Enga
Innlegg: 13.050
Blogginnlegg: 841
Kanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Miley Cyrus

Opprinnelig lagt inn av Tallulah, her.

Jeg syns ikke hun er kvinnenedverdigende, isolert sett. Men jeg er så drita lei av at kvinner som finner seg selv skal demonstrere det ved å kle av seg og deretter påstå at de har valgt det helt selv. Jeg er lei av at så godt som all populærkultur objektifiserer kvinner seksuelt.

Ja, det er jeg helt enig i. Jeg bare lurer på om Miley Cyrus setter det så på spissen at man blir nødt til å tenke gjennom det, slik at det hun gjør er mindre "skadelig" enn det mainstream pop-damer gjør nærmest umerkelig fordi vi er så vant til det.

__________________

Kanina er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 29-05-14, 13:47   #100
noen
This is normal!
 
noen sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2007
Hvor: Utenfor Sverige
Innlegg: 10.438
Blogginnlegg: 129
noen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Miley Cyrus

Opprinnelig lagt inn av Agent Scully, her.

For det første blir det søkt å holde Maverick ansvalig for sexfikserte barnestjerner, da kan man i så fall likegodt ta med 31-bussen og Telenorkonsernet.

Hvem har gjort det egentlig? Jeg har pekt på at jeg synes det er rart å moralisere over dem som deltar på en konsert man selv er med og arrangerer.

__________________
There is a crack in everything. That's how the light gets in. (Leonard Cohen, 1992)
noen er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 06:19.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no