Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Støtter du lærerstreiken?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

Se resultatene: Støtter du lærerstreiken?
Ja. Jeg er ikke lærer 99 51,83%
Nei. Jeg er ikke lærer 38 19,90%
Vet ikke 26 13,61%
Ja. Jeg er lærer 26 13,61%
Nei. Jeg er lærer 2 1,05%
Deltakere: 191. Du kan ikke stemme på denne undersøkelsen

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 19-08-14, 11:12   #9
noen
This is normal!
 
noen sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2007
Hvor: Utenfor Sverige
Innlegg: 10.438
Blogginnlegg: 129
noen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Støtter du lærerstreiken?

Jeg vipper litt mellom ja og nei. Det jeg synes er problematisk med lærernes retorikk er det som også står i Utdanningsforbundets "Lærerprofesjonens etiske platform".

Sitat:

Vår metodefrihet og profesjonelle skjønnsutøvelse gir oss et særlig ansvar for å være åpne om de faglige og pedagogiske valgene vi gjør.

Denne "metodefriheten" og det "profesjonelle skjønnet" strekkes altfor langt av en del lærere. Det er ikke sånn at alle metoder fungerer like godt. Jeg synes det er rart at en yrkesgruppe som nå snart skal få en femårig utdanning vektlegger denne friheten så sterkt. Og jeg har inntrykk av at denne friheten strekkes lengre og lengre jo høyere opp i utdanningssystemet man kommer. Det er verken elever eller studenter tjent med.

Som mor er jeg veldig glad for å se at vår skole jobber systematisk ut fra prinsipper som forskning viser at virker. Det er ikke opp til den enkelte lærer å avgjøre hva han eller hun vil gjøre.

Om skoleeiere og -ledere har de muligheter de trenger i dag for å drive skoleutvikling har jeg ikke god nok kjennskap til. Derfor vet jeg ikke helt hva jeg mener om streiken.

__________________
There is a crack in everything. That's how the light gets in. (Leonard Cohen, 1992)
noen er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 12:56.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no