Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kommunikasjon > Autofil

Lett fireåring i forovervendt sete

Autofil Bilsnakk.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 19-11-14, 16:36   #9
Hot Lips
kissable
 
Hot Lips sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2010
Innlegg: 3.694
Hot Lips er virkelig godt liktHot Lips er virkelig godt liktHot Lips er virkelig godt liktHot Lips er virkelig godt liktHot Lips er virkelig godt liktHot Lips er virkelig godt liktHot Lips er virkelig godt liktHot Lips er virkelig godt liktHot Lips er virkelig godt liktHot Lips er virkelig godt likt
Standard

Sv: Lett fireåring i forovervendt sete

Opprinnelig lagt inn av ElinM, her.

Hvis jeg ikke husker helt feil, er beltestol godkjent fra 15 kg. I henhold til det skal han fortsatt bruke integrerte seler. Bortsett fra det hevdes det vel at beltestoler er sikrere enn integrerte seler på en forovervendt stol, bl.a. fordi det blir mindre rykk i nakken ved en bråstopp fordi bilens belter gir litt etter mens de integrerte selene ikke gjør det.

Nettopp. Det er derfor jeg lurer på bakgrunnen for 15 kilos-regelen. I mitt hode hadde det vært mer fornuftig at det gikk på barnets høyde.

__________________

Hot Lips er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 08:32.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no