Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kultur og underholdning > Glitterchicks film- og musikkforum

Bra 'dame'-serie på Netflix?

Glitterchicks film- og musikkforum Film, tv-serier og musikk

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 23-01-15, 13:31   #1
Pebbles
By the Sea
 
Pebbles sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2007
Innlegg: 12.571
Blogginnlegg: 186
Pebbles har et rykte de fleste bare kan drømme omPebbles har et rykte de fleste bare kan drømme omPebbles har et rykte de fleste bare kan drømme omPebbles har et rykte de fleste bare kan drømme omPebbles har et rykte de fleste bare kan drømme omPebbles har et rykte de fleste bare kan drømme omPebbles har et rykte de fleste bare kan drømme omPebbles har et rykte de fleste bare kan drømme omPebbles har et rykte de fleste bare kan drømme omPebbles har et rykte de fleste bare kan drømme omPebbles har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Bra 'dame'-serie på Netflix?

Jeg holdt pusten da jeg este overskriften og scrollet meg kun nedover for å se hvor det første kritiske innlegget med tanke på begrepet "dameserie" kom.

Jeg er enig i innvendinger og definitivt for å utvide rammer og å ha fokus på individ framfor kjønn. Samtidig så tenker jeg at det ville vært greit å ikke kjempe denne kampen hele tiden i hver eneste, uformelle sammenheng - og at det kan være en tanke å tillate en uformell, ikke alltid supergjennomtenkt og gjennomarbeidet, måte å utrykke seg sånn i farta i en tråd her på FP. Just a thought.

Dameserier jeg liker er Gilmore Girls og Parenthood. Jeg husler ikke i farta om de er å finne på norsk Netflix.

__________________
"I've learned that people will forget what you said, people will forget what you did, but people will never forget how you made them feel." - Maya Angelou -
Pebbles er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 23-01-15, 13:48   #2
noen
This is normal!
 
noen sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2007
Hvor: Utenfor Sverige
Innlegg: 10.438
Blogginnlegg: 129
noen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme omnoen har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Bra 'dame'-serie på Netflix?

Opprinnelig lagt inn av Zoë, her.

Jeg er enig i innvendinger og definitivt for å utvide rammer og å ha fokus på individ framfor kjønn. Samtidig så tenker jeg at det ville vært greit å ikke kjempe denne kampen hele tiden i hver eneste, uformelle sammenheng - og at det kan være en tanke å tillate en uformell, ikke alltid supergjennomtenkt og gjennomarbeidet, måte å utrykke seg sånn i farta i en tråd her på FP. Just a thought.

Det er alle de uformelle, lite gjennomtenkte måtene å uttrykke seg på som er med og påvirker oss, og derfor synes jeg det er greit å påpeke. Kanskje man da velger å ikke uttrykke seg slik neste gang?

Jeg er så utrolig lei av folk som sier til mine barn: "Du er en sånn guttejente du!" fordi de ikke liker å shoppe klær, elsker å kjøre fort på ski, liker å snekre (og strikke og hekle for den del) osv. Det er en måte å uttrykke seg på som er fullstendig utdatert, og det mener jeg det er verd å minne om.

av Polyanna.

__________________
There is a crack in everything. That's how the light gets in. (Leonard Cohen, 1992)
noen er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 21:04.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no