Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Avliving av nyfødte dyr, av markedshensyn

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 07-07-15, 09:15   #17
Floksa
can-jur
 
Floksa sin avatar
 
Medlem siden: May 2009
Hvor: Vinterland
Innlegg: 18.253
Blogginnlegg: 121
Floksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Avliving av nyfødte dyr, av markedshensyn

Opprinnelig lagt inn av Polyanna, her.

Det finnes nevnt kun i denne tråden, viser et kjapt søk.

(Det kommer et treff til, men det er for en tråd med en oppskrift på kjøttkaker og en annen på biff).

Det er nevnt noen ganger. Siden det er en av mine så husker jeg det svært god. Men det er ikke så veldig viktig å finne akkurat når og hvor. Det som er viktig er tanken bak. Både at man ikke kan spise fettet og hva skal vi gjøre med det kjøttet som har fett marmorert inn slik at det ikke kan skjæres vekk? Kaste det?

Opprinnelig lagt inn av Polyanna, her.

Hvis da ikke karbonadedeig også kan kalles kvernet biff?

En undersøkelse fra 2007 viser at 70% av brukerne foretrekker karbonadedeig.

Karbonadedeig er mellomtingen mellom kvernet filet og kjøttdeig. Karbonadedeig er 4% mens kjøttdeig er 14% (tatt fritt fra husken).
Og jeg vet at de fleste foretrekker karbonadedeig. det er liksom noe av poenget mitt
At vi bare vil spise de beste stykkene.

Men ikke heng deg opp i den lille detaljen om kvernet filet. Se på hele bildet.
Feks MUK og farsemat. Statusen til dette kjøttet er jo helt på bunn.

__________________
F-I-R-E

Bokhyllen er den stige, hvorved du bliver din overmanns lige - Henrik Wergeland
Floksa er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 09:39.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no