Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Barn som "kjører" bil - varsler man politiet?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 13-11-15, 09:05   #1
Divine
Textrovert
 
Divine sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 23.019
Blogginnlegg: 251
Divine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme omDivine har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Barn som "kjører" bil - varsler man politiet?

Ja, jeg synes faktisk det er lite opplyst. Og da tenker jeg ikke bare på ev. fysisk fare, jeg tenker også på de signalene som sendes til barnet. Trafikkregler? Nei, phøy, de følger de bare når vi FØLER at vi må.

__________________
En stor og en liten (94 og 02)

Ikke la det aller beste bli det godes fiende
Divine er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 13-11-15, 09:07   #2
Anne C
Bør lage seg en tittel selv
 
Medlem siden: Sep 2007
Innlegg: 25.315
Anne C har et rykte de fleste bare kan drømme omAnne C har et rykte de fleste bare kan drømme omAnne C har et rykte de fleste bare kan drømme omAnne C har et rykte de fleste bare kan drømme omAnne C har et rykte de fleste bare kan drømme omAnne C har et rykte de fleste bare kan drømme omAnne C har et rykte de fleste bare kan drømme omAnne C har et rykte de fleste bare kan drømme omAnne C har et rykte de fleste bare kan drømme omAnne C har et rykte de fleste bare kan drømme omAnne C har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Barn som "kjører" bil - varsler man politiet?

Opprinnelig lagt inn av Divine, her.

Ja, jeg synes faktisk det er lite opplyst. Og da tenker jeg ikke bare på ev. fysisk fare, jeg tenker også på de signalene som sendes til barnet. Trafikkregler? Nei, phøy, de følger de bare når vi FØLER at vi må.

Anne C er aktiv nå   Svar med sitat
Gammel 13-11-15, 11:23   #3
Lavender
Passe aktiv
 
Lavender sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2010
Hvor: Sentralt
Innlegg: 11.196
Lavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Barn som "kjører" bil - varsler man politiet?

Opprinnelig lagt inn av Divine, her.

Ja, jeg synes faktisk det er lite opplyst. Og da tenker jeg ikke bare på ev. fysisk fare, jeg tenker også på de signalene som sendes til barnet. Trafikkregler? Nei, phøy, de følger de bare når vi FØLER at vi må.

Det er mitt argument også. Lovlydighet selv om man selv har en annen overbevisning, og pga signalet lovbrudd gir egne og ikke minst andres barn.

__________________
06 & 08 .
Lavender er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 13-11-15, 11:47   #4
Simone
Bør lage seg en tittel selv
 
Medlem siden: Sep 2007
Innlegg: 2.822
Simone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Barn som "kjører" bil - varsler man politiet?

Oisann. Eg må seie at eg blei litt overraska over uttalelsane dine i denne tråden, rine! Nesten som om eg trur at du berre tullar litt for få i gang litt action her inne

Eg bur i samme by som deg og tar ferger både her og der 15-20 gangar i året. Det har skjedd ein gang i løpet av 10 år at eg har hatt eit barn på fanget når vi har køyrt inn på ferga. Det var ein gang mellomste var baby og ho hadde hylt intenst dei siste 20 minutta før vi nådde fergekaia. Medan vi venta nokre minutt på ferga tok eg ho fram i passasjersetet og amma ho. Og eg hadde rett og slett ikkje hjerte til å ta fra ho puppen igjen då vi nokre minutt seinare skulle køyre ombord. Men eg kjente virkelig på at det var feil!

Å køyre med større barn på fanget på gøy kunne aldri falt meg inn, både av sikkerhetsgrunnar og på grunn av signala eg sender til barnet om kva som er greit å gjere.

Eg er temmelig sikker på at han 10-åringen som tok seg ein tur aleine med bilen for eit års tid sidan hadde fått sitte på fanget og styre nokre gangar då han var mindre. Og kanskje til og med fått lov til å køyre aleine på gårdsplassen med faren i passasjersetet. Syns å hugse at den saka også blei diskutert her inne.

__________________
Mamma til to jenter sep-04 og mars-07 og lillebror april-11
Simone er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 21:39.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no