Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Spikerhjørnet

Når man ikke har æ, ø og å på tastaturet - hva syns du er lettest å lese?

Spikerhjørnet Speaker's corner. Forum for lengre debattinnlegg og meninger, politikk mm.

Se resultatene: Hva syns du er mest lettlest?
æ som a (eventuelt ae), å som a, ø som o 39 52,00%
æ som ae, å som aa, ø som oe 29 38,67%
Spiller ikke noen rolle eller bryr meg ikke. 7 9,33%
Deltakere: 75. Du kan ikke stemme på denne undersøkelsen

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 15-06-07, 10:57   #16
Benmurphy
-
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 2.423
Benmurphy har en fantastisk fremtidBenmurphy har en fantastisk fremtidBenmurphy har en fantastisk fremtidBenmurphy har en fantastisk fremtidBenmurphy har en fantastisk fremtidBenmurphy har en fantastisk fremtidBenmurphy har en fantastisk fremtidBenmurphy har en fantastisk fremtidBenmurphy har en fantastisk fremtidBenmurphy har en fantastisk fremtidBenmurphy har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Når man ikke har æ, æ og å på tastaturet - hva syns du er lettest å lese?

Opprinnelig lagt inn av liefje, her.

Du maa lese og ta med hele innlegget mitt hvis du quoter.

Lese hele: ja. Ta med hele: nei. Jeg tar bort det jeg mener ikke er relevant for mitt svar, så vises det bedre hva jeg svarer på også. Noen ganger blir det feil pga. misforståelser.

Opprinnelig lagt inn av liefje, her.

Det er fordi jeg skriver touch at det er kjelkete aa bytte. Ikke selve byttingen.

Naar man skriver touch, ser man jo ikke paa tastaturet, og da er det vanskelig aa bytte mellom to ulike tastaturer. Det er jo ikke bare ae, ö og aa som staar paa andre plasser, men et par andre bokstaver + et par tegn ogsaa.

Ja. Jeg skjønner nå at det var det du mente. Det skjønte jeg ikke i sted, fordi jeg mener at det er helt motsatt. Hvis jeg ser på tastaturet når jeg skriver blir det vanskelig å bytte tastaturoppsett fordi ting ikke er der det står på tastene, men hvis jeg derimot ikke ser på tastaturet kan jeg enkelt bytte oppsett. Da trenger jeg bare å vite hvor det jeg har bruk for er i de forskjellige oppsettene jeg bruker.

Ben "|@$&/()[]{}"+-'=\:;<>^~* f.eks" Murphy

Benmurphy er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 07:06.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no