Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Rasisme

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 20-06-07, 00:02   #10
Lisa
anglofil
 
Lisa sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 6.589
Lisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Rasisme

Opprinnelig lagt inn av him, her.

Greit nok at man ikke skal bruke ordet neger, men jeg har reagert litt på at det som er "in" nå å si er: Svart. Jeg leste det i Klassekampen så da det jo stemme.

Er det "in" å si svart? Herregud noe så idiotisk å si. Så fordi folk sluttet å si "mongo" og "evneveik" så var det kanskje trendy å si handicappet eller funksjonshemmet? Prøv å si negro om svarte mennesker i USA eller UK og de tror du kommer fra en annen planet. Det er ikke "in" å si svart, det er det svarte mennesker har blitt omtalt som i andre land siden tidlig på 70 tallet.

Lisa er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 00:54.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no