|
Økologisk og diettmat Forum for diskusjoner om og deling av oppskrifter på diettmat og økologisk mat. |
![]() |
|
Trådverktøy | Visningsmåter |
![]() |
#1 |
Live and let live
|
![]() Glutenfri tynnlefseEr det noen som har en god og vellykket oppskrift på glutenfri tynnlefse? (Sånn som man smører med sukker og kanel etterpå. )
__________________
Poden des. 01, Admini jan. 07 og Admikra feb.14. -Det du tror, avgjør hva du ser. |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
navnet sjemmer ingen
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 13.327
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() Sv: Glutenfri tynnlefseMe hadde lefsekurs på jobben og då lagde kollega med cøliaki lefser med jyttemel. Same oppskrifta som oss andre. Ho blei nøgd med resultatet. Kanskje det var noko å prøve? |
![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
ctrl+z
|
![]() Sv: Glutenfri tynnlefseJeg har kjøpt lefser av ei hver jul siden diagnosen og hun bruker originalt jyttemel. Jeg er vanligvis ikke så begeistret for bismaken til det melet, men i lefser fungerer det utmerket. De blir vel også lettere å jobbe med, ser jeg for meg.
__________________
It takes a forum to raise a child |
![]() |
![]() |
![]() |
#6 |
Hekta
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Indre Østlandet
Innlegg: 7.879
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() Sv: Glutenfri tynnlefseDenne her har jeg laget tynnlefse av. Det er vanskeligere med glutenfritt mel enn med annet mel, men de blir gode da.
__________________
95, 99, 04 |
![]() |
![]() |
![]() |
|
|