Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby

Hva regnes som dugnad i idrettslaget?

Fritid og hobby Favner alt som har med fritid og hobby å gjøre. Reiser, sport, kosmetikk, shopping og hobbyaktiviteter.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 24-10-16, 11:18   #1
Lavender
Passe aktiv
 
Lavender sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2010
Hvor: Sentralt
Innlegg: 11.218
Lavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Hva regnes som dugnad i idrettslaget?

Jeg vet ikke, men henger her fordi jeg irriterer meg over pliktig dugnadssalg som skal gi 940,- i kassa to ganger i året. Og kjøper vi ikke dopapiret får vi faktura. I tillegg til dugnadsarbeid og kaker på flere cuper. Jeg holder på å tilby minsta dans, så mange partier hun bare vil.

Fotballlaget er eldste er helt ok med en kake eller noen dugnadstimer på cup en gang i året. Familier til lagledere og trenere er fritatt cup arbeid.

__________________
06 & 08 .
Lavender er aktiv nå   Svar med sitat
Gammel 24-10-16, 11:36   #2
Bergensis
Ventar stadig på vår
 
Bergensis sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2007
Innlegg: 9.780
Bergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt av
Standard

Sv: Hva regnes som dugnad i idrettslaget?

Tja, eg la ned i snitt 15 timar med treningsrelatert jobbing kvar veke i sesong da eg var trenar. Det inkluderer treningar, kampar, planlegging av treningar, telefonar, møter, reiser til trening og kamp mm. Me vart likevel sett opp på diverse dugnader.

Da eg slutta som trenar, byrja mannen som leiar av idrettslaget. Han har i periodar brukt så mykje som 20 timar i veka, hovudsakleg på møter og telefonar. I meir rolege periodar går det omlag 10 timar i veka. Han sitter/skal sitte i fire år tilsaman i styret. Me er likevel sett opp på diverse dugnader.

Eg synes det er litt kjipt. Det føles som om alt arbeidet, alle timane me legger ned i dette ikkje blir verdsatt overhouvdet. Og at det er særs mange gratispassasjerar. Den jamne dugnadsforelder legger ned 5-10 timar i året på å sitte i sekretariat, selge billettar, vaske, selge lodd, bake kake. I tillegg kjem jo køyring til kampar, sjølvsagt. Mange stiller ikkje opp i det heile, med ulike årsaker.

__________________
Bergensis
Bergensis er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 10:11.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no