|
|||||||
| Interiørhjørnet Alt som har med interiør å gjøre. Spørsmål, tips, deling av egne lure eller fine løsninger mm. |
![]() |
|
|
Trådverktøy | Visningsmåter |
|
|
#1 |
|
I endring
|
Løsninger til dagseng i gangDet nye inngangspartiet til familien er snart ferdig, dette får direkte tilknyttning til garasjen. Det er på nesten 12kvm og vi hadde først tenkt å bygge sittebenk her selv, men vi tenker at Hemnes dagseng fra IKEA vil passe utmeket inn her. Men så kommer utfordringen, den er tiltenkt som en plass man kan sitte å ta på sko, i tillegg en plass hvor mann og besøk kan sette seg ned med kaffekoppen når de jobber i garasjen. Ser da for meg at vanlig laken blir litt mye seng? Kan man da sy ett trekk til madrassen av møbelstoff tro?
__________________
2004 og 2008 Du kan'kke gi Gud, så bare gi faen |
|
|
|
|
|
#3 |
|
Bør lage seg en tittel selv
Medlem siden: Mar 2008
Innlegg: 53.237
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Sv: Løsninger til dagseng i gangVille hatt benk med skuffer under. Det kan lages av Ikea kjøkkenskuffer.
__________________
05 og 08 |
|
|
|
|
|
#4 |
|
Glamorøs
|
Sv: Løsninger til dagseng i gangHemnes er litt høy å sitte på, ville nok heller gått for en lavere sak. IKEA har noen vevde sengetepper dom er tykkere enn laken og enkle å bruke som vaskbart trekk.
__________________
|
|
|
|
|
|
#5 |
|
I endring
|
Sv: Løsninger til dagseng i gangJamen, gangen blir jo så fin og den perfekte plassen å gjemme seg bort med en bok eller lignende og da er jo en dagseng genialt? Eller?
__________________
2004 og 2008 Du kan'kke gi Gud, så bare gi faen |
|
|
|
|
|
#6 |
|
heimføing
|
Sv: Løsninger til dagseng i gangHvis det er plass til det, så kjør på. Men er ikke en dagseng 90 cm dyp? Jeg tenker at en smalere madrass, f.eks. 70 cm oppå lave skap/skuffeseksjoner kan være bedre for sittekomforten sin del. Skuffeseksjoner, en hobbyplate e.l. oppå, madrass med en vevd matte over, noen ryggputer - så er du der. |
|
|
|
|
|
#7 |
|
Bør lage seg en tittel selv
Medlem siden: Mar 2011
Hvor: Trøndelag
Innlegg: 2.119
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Sv: Løsninger til dagseng i gangJeg har hatt hemnes som kombinert seng/sofa på hytta, og synes ikke den er spesielt god å sitte i. |
|
|
|
|
|
#9 |
|
Bør lage seg en tittel selv
Medlem siden: Mar 2008
Innlegg: 53.237
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Sv: Løsninger til dagseng i gang
Hemnes er vond å sitte i.
__________________
05 og 08 |
|
|
|
|
|
#10 |
|
Erfaren nok
|
Sv: Løsninger til dagseng i gangEnig i at Hemnes ikke er særlig god.
__________________
Enten går det bra, eller så går det over. |
|
|
|
|
|
#11 |
|
Bør lage seg en tittel selv
|
Sv: Løsninger til dagseng i gangHadde også droppet Hemnes, tror den vil bli fort stygg nede fordi man sparker i kanten når man skal ta på sko. Den er også litt høy fordi man bør ha tykk madrass for at ikke kanten skal klemme lårene når man sitter.
__________________
08.05 | 06.12 |
|
|
|
![]() |
|
|