Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Drikkes det alkohol på julaften?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Se resultatene: Drikkes det alkohol på julaften?
Nei 51 22,47%
Ja, de fleste tar seg et glass eller to 123 54,19%
Ja, men jeg og/eller min bedre halvdel gjør det ikke 38 16,74%
Annet (spesifiser gjerne) 10 4,41%
Julebrus, juleøl, julemust og brokkoli 5 2,20%
Deltakere: 227. Du kan ikke stemme på denne undersøkelsen

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 24-12-16, 22:32   #11
Gaia
villende
 
Gaia sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 14.864
Blogginnlegg: 249
Gaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Drikkes det alkohol på julaften?

Opprinnelig lagt inn av Katta, her.

Man må også tenke på at barn ofte ikke har noe annet normalbilde enn de vokser opp med. Og de er veldig lojale. Sjansen for at de ikke kan og vil sette ord på et eventuelt ubehag er stor. Det er derfor de voksne som må vurdere uten innspill fra barna.

Det er jeg ikke uenig i, spesielt når det kommer til det minste barna. Men jeg tror også det er viktig å ha en dialog med barna, når de blir eldre.

Min eldste ble også veldig skremt av både fokus Supernytt har på alkohol rundt høytider, og av Av-og-til-reklamene. Da har det vært viktig å kunne snakke med ham om at det han ser på filmene ikke nødvendigvis blir en realitet, selv om andre barn opplever det. I tillegg har vi i perioder ikke drukket i det hele tatt, av hensyn til ham. For å vise at selv om vi syns det er kos med vin og øl, så er det ikke avgjørende for kosen.

Fasiten for kvelden er forresten 1,5 juleøl på mannen og 0,5 juleøl på meg. Nå har gjestene nettopp gått, barna er skyflet i seng og vi roer ned med film, nett og brus.

Gaia er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 13:09.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no