Sv: Må ha ny vaskemaskin, trenger anbefalinger!
Opprinnelig lagt inn av Hyacinth, her.
Lurt. Hvilket program bruker du på 40 grader (gensere og bukser)? Og sengetøy og håndklær? Hvor mye stiller du ned tiden?
Jeg bruker vanlig bomullsprogram både til hverdagstøy av bomull og sengetøy, henholdsvis 40 og 60 grader. Jeg setter ned tiden til ca 2 timer og velger alltid ekstra skylling. Jeg har ikke forsøkt å gå ytterligere ned i tid, kan hvis det er liten mengde eller jeg vet det er lite skittent. Jeg kunne sikkert satt tiden mer ned og sett om det ble rent nok. Barna er ikke så små lenger at det er mye gris av mat eller gjørme.
Lettstelt vask bruker fra drøye 2 timer og nedover og tar 4 kg. Bomullsprogrammet tar 9 kg. En av grunnene til at jeg som regel velger det er at det sentrifugerer på 1600.
__________________
S.E.& O.
|