Sv: Om barns personvern på nett
Jeg lurer på hva som skal til for å få en seriøs debatt om dette. Jeg har sendt mail til redaktøren i VG og etterspurt hvorfor de syntes det var en lur ide å illustrere saken om Anna Rasmussens datter som kanskje ikke kan begynne på offentlig skole fordi mor mener at sikkerheten til datteren ikke kan ivaretas der, med en rekke bilder av nevnte femåring. Jeg har ikke fått svar enda.
Jeg synes det er synd at dette stoffet er forbehold rampelys- og kjendisseksjonene i mediene. Det er dessverre ikke akkurat dyptpløyende og seriøs journalistikk som bedrives der, journalistene opptrer jo som mikrofonstativer for kjendisene og stiller ingen kritiske spørsmål.
Og så blir jeg satt ut av offerrollene som inntas så snart noen stiller spørsmål ved virksomheten til folk som opererer i SoMe. Anna Rasmussen har skrevet på bloggen at hun ikke vil ha noe mer med media å gjøre. Fotballfruen har jo ved flere anledninger brutt sammen i fortvilelse over at leserne hennes har tvunget henne til både å redigere seg slev tynnere og tvunget mannen hennes til å være anonym støttespiller med en rekke yrkesaliaser i kommentarfeltet hennes fordi leserne hennes har vært så slemme.
bakeblogger og firebarnsmor Anne Brith måtte denne uken legge ut et lettkledd bilde av seg selv på snap bare for å bevise at det foregår en utstrakt mobbing av pene og tynne folk. 
Og oppe i det hele har vi altså ungene til disse folka. 
__________________
I myself have never been able to find out precisely what feminism is: I only know that people call me a feminist whenever I express sentiments that differentiate me from a doormat or a prostitute. Rebecca West
|